Bruksela: Wielka konwencja o ochronie życia

by FUNDACJA JZN
„Chcemy być głosem nienarodzonych, chcemy by Europa stała się dla nich miejscem bezpiecznym, miejscem, które rozpoznaje ich człowieczeństwo i broni ich godności” – prezes Fundacji JEDEN Z NAS Jakub Bałtroszewicz zachęca do udziału (także online) w konwencji Federacji ONE OF US „Europa wierna ludzkiej godności”, która 7 maja odbędzie się w Brukseli.

W ramach brukselskich obchodów Dnia Europy, Federacja ONE OF US organizuje w Brukseli konwencję „Europa wierna ludzkiej godności”, w której będzie można wziąć udział również online. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 7 maja w godzinach 11.00-13.00. – Chcemy wtedy być głosem nienarodzonych, chcemy by Europa stała się dla nich miejscem bezpiecznym, miejscem, które rozpoznaje ich człowieczeństwo i broni ich godności – mówi Jakub Bałtroszewicz. 

Prezes Fundacji JEDEN Z NAS informuje także, że w czasie konwencji przedstawiciele ponad 20 krajów Europy będą chcieli podziękować Polsce za poszerzenie prawnej ochrony życia; za przykład dla innych krajów naszego kontynentu. – Często w takich momentach słyszę, że jesteśmy „duszą Europy”, co sprawia, że jestem bardzo dumny – mówi Bałtroszewicz. – Nasza obecność w Brukseli jest absolutnie kluczowa, jeżeli chcemy ochronić Polskę i inne kraje przed narzucaniem prawa nieszanującego życia każdego człowieka, prawa, które nie tylko godzi się na aborcję, ale ją wręcz gloryfikuje – podkreśla prezes Fundacji JEDNE Z NAS w kontekście postulatu prezydenta Francji Emmanuela Macrona, aby aborcję uznać za „podstawowe prawo człowieka”.

Konwencja „Europa wierna ludzkiej godności” odbywać się będzie w przeddzień zamknięcia Konferencji o Przyszłości Europy (CoFoE). –  Wykorzystanie oficjalnej platformy Komisji Europejskiej to jedyny oficjalny sposób naszego wyrażenia głosu za życiem, który w sposób istotny może wpłynąć na kierunki polityki Unii Europejskiej na najbliższe lata. Powinniśmy zrobić wszystko, by ten głos sprzeciwu wobec atakującej cywilizacji śmierci w Brukseli został usłyszany – podkreśla Jakub Bałtroszewicz zachęcając do udziału, choćby online, w konwencji Federacji ONE OF US.

Spotkania będzie w całości tłumaczone na język polski i dostępne na platformie ZOOM pod adresem: https://microson-be.zoom.us/j/89927167025?pwd=WDZNYi9FV1djRlRmQ0hjVVFLYUl0QT09 (Hasło: 297296; Webinar ID: 899 2716 7025).

Jak informuje prezes Fundacji JEDEN Z NAS, każdy kto przyłączy się wirtualnie do konwencji, będzie policzony jako jej uczestnik i tym samym – zgodnie z regułami oficjalnej Konferencji o Przyszłości Europy – Komisja Europejska będzie musiała przyznać, jak wielu z Europejczyków opowiada się za życiem.

You may also like

Facebook