Brytyjscy podatnicy finansują nielegalne aborcje wykonywane przez organizację Marie Stopes International – pokazuje przeprowadzone ostatnio w tej sprawie śledztwo.
W filmie dokumentalnym Killing Africa dowiadujemy się, że Brytyjski Departament ds. Rozwoju Międzynarodowego (DFID) przekazuje publiczne pieniądze na działalność Marie Stopes International, która operuje w 16 afrykańskich krajach. MSI jest największym na świecie dostawcą aborcji – w samym 2014 roku organizacja ta przeprowadziła ich ponad 3.3 miliony.
Zaangażowanie Brytyjskiego Departamentu ds. Rozwoju Międzynarodowego w przemysł aborcyjny w Afryce potwierdza Desire Kirabo, była menedżerka Marie Stopes Centre w Ugandzie – „powiedziano nam, że za każdą aborcję, którą wykonaliśmy, zapłaciła Marie Stopes International” . Aborcja w Ugandzie jest nielegalna, chyba że zagrożone jest życie matki. Kirabo opowiedziała, w jaki sposób i w jakich warunkach przeprowadzano aborcje. W klinice, w której pracowała, zabiegom przerywania ciąży poddawane były kobiety nawet w 5. i 6. miesiącu ciąży. Aby zagłuszyć ich krzyki, pogłaśniano radio. Kobiety były wysyłane do domu tego samego dnia. Kirabo powiedziała również, że dochodziło do profanacji szczątków zabijanych dzieci. Jeżeli zostały abortowane przed 14. tygodniem ciąży, spuszczano je w toalecie, po tym czasie – szczątki dzieci były wyrzucane i zasypywane w latrynie.
Była menedżerka centrum, w którym dokonywano aborcji, oskarżyła również MSI o tuszowanie działalności podczas kontroli przez USAID (U.S. Agency for International Development), głównego donatora z USA.
Marie Stopes działała nielegalnie również w Zambii, gdzie przez ponad 5 miesięcy przeprowadziła 490 aborcji, oraz w RPA, o czym otwarcie na konferencji w 2017 roku poinformował Paul Cornellisson, tamtejszy dyrektor programu Marie Stopes – „przeprowadzamy nielegalne aborcje na całym świecie”.
Prezenterka Obianuju Ekeocha, z organizacji pro-life Culture of Life Africa, podkreśliła, że podatnicy powinni być „oburzeni”, że ich pieniądze są przekazywane organizacjom, które dostarczają nielegalnych aborcji. Współpracujący przy tworzeniu filmu, dr David Paton, profesor z Nottingham University Business School, podkreślił, na co brytyjski rząd wydaje środki przeznaczane na zagraniczną „pomoc humanitarną” i zaapelował, aby publicznie odpowiedzieć na to, wywierając presję na parlamentarzystów i członków Izby Lordów.
Źródło: www.christian.org.uk