Bytom: otwarto Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu

by

24 listopada w Bytomiu otwarto nową placówkę – Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu, powstałą na bazie Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej oraz Oddziału Noworodków Szpitala Specjalistycznego Nr 2.

 

Jest to miejsce, w którym zespół specjalistów zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wrodzonych wad rozwojowych u dzieci w okresie prenatalnym, a także opieką nad noworodkiem i jego matką. Innym aspektem działalności jest opieka nad kobietami z chorobami nowotworowymi.

 

To także w tym ośrodku 11 lat temu prof. Anita Olejek wraz z chirurgiem dziecięcym prof. Januszem Bohosiewiczem i zespołem lekarzy oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej wykonali pierwszą w Polsce operację na płodzie w łonie matki, polegającą na usunięciu przepukliny oponowo-rdzeniowej u jeszcze nienarodzonego dziecka. Do tej pory wykonano w tym miejscu już 95 takich operacji. Prof. Olejek zaznaczyła, że szpital uzyskuje dobre wyniki terapeutyczne. Specjaliści mają nadzieję, że dzięki powołaniu Centrum, terapia płodu rozwinie się jeszcze bardziej.

 

Nowy budynek, w którym powstała placówka,  według dyrektor szpitala, zapewnia pacjentkom większy komfort, a także o wiele lepsze warunki pracy dla personelu.

 

Źródło: www.mp.pl

You may also like

Facebook