Charytatywna piekarnia z Kijowa zatrudnia osoby z zespołem Downa

by FUNDACJA JZN
Kijowska piekarnia „Dobry chleb od dobrych ludzi”, zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością intelektualną, codziennie zaopatruje w chleb i słodkie ciasta żołnierzy i cywilów.

Piekarnia „Dobry chleb od dobrych ludzi” w Kijowie działa nieprzerwanie także w czasie wojny. Zatrudnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną, trisomią 21 (zespołem Downa) i autyzmem. Codziennie wypieka od 400 do 800 bochenków, które są rozdawane bezpłatnie.

„Dobry chleb od dobrych ludzi” w wojennych warunkach rozdaje chleb żołnierzom, „terytorialsom”, policji, pacjentom szpitali, osobom starszym, wychowankom ośrodków specjalnych i rodzinom z dziećmi, które nie wyjechały z Kijowa. Dzięki wsparciu wolontariuszy wypieki trafiają również do schronów, stacji metra i mieszkań osób, które z uwagi na stan zdrowia nie mogą ich opuścić.

Osoby, które chcą wesprzeć zespół „Dobrego chleba od dobrych ludzi” i pomóc mieszkańcom ogarniętego wojną Kijowa, mogą to zrobić za pomocą wpłat poprzez system PayPal (tutaj), o czym poinformowano na stronie piekarni z wymownym dopiskiem: „Wygramy! Trzymajcie się!”.

Założona przez Władysława Małoszczanko piekarnia „Dobry chleb od dobrych ludzi” („Good Bread from Good People„) powstała w 2017 r. i jeszcze przed wybuchem wojny wspomagała lokalną społeczność w Kijowie, przekazując nieodpłatnie chleb m.in. osobom w kryzysie bezdomności.

Źródło: Noizz.pl

You may also like

Facebook