„Chcemy dla naszych dzieci normalności, społeczeństwa, w którym każde życie jest wyczekiwane, szanowane i kochane”

/„Chcemy dla naszych dzieci normalności, społeczeństwa, w którym każde życie jest wyczekiwane, szanowane i kochane”

„Chcemy dla naszych dzieci normalności, społeczeństwa, w którym każde życie jest wyczekiwane, szanowane i kochane”

Przychodzimy na Narodowy Marsz Życia nie tylko jako organizatorzy czy działacze społeczni, ale przede wszystkim jako matki, jako ojcowie, jako rodziny. To, co chcemy dla naszych dzieci to normalność. Chcemy społeczeństwa, w którym każde życie jest wyczekiwane, szanowane i kochane – wskazała Lidia Sankowska-Grabczuk, rzecznik Marszu oraz Prawicy Rzeczypospolitej, w rozmowie z portalem Radia Maryja.

W niedzielę po raz pierwszy ulicami Warszawy przejdzie Narodowy Marsz Życia. Początek o godz. 13.30 na Placu Zamkowym. Wcześniej, w samo południe, zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. św. Anny. Lidia Sankowska-Grabczuk wskazała, iż idea tego wydarzenia zrodziła się wśród inicjatorów i uczestników Chrześcijańskiego Kongresu Społecznego.

– Myśl kiełkowała w naszych głowach od dawna, natomiast w tym roku postanowiliśmy wcielić nasze myśli w czyn. Inicjatywę ogłosiliśmy 8 grudnia. W Polsce odbywa się wiele bardzo cennych marszów ku czci życia i rodziny, natomiast nie było do tej pory marszu w skali narodowej. Nigdy tych marszów nie jest za wiele, tym bardziej, jeśli mielibyśmy pokazać naszą siłę w skali ogólnopolskiej – zaznaczyła rozmówca Radia Maryja.

Rzecznik Marszu podkreśliła, że głównym celem publicznej manifestacji jest przypomnienie o prawie do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, ale także przypomnienie o prawie do godnego wychowywania dzieci przez rodziców zgodnie z własnymi przekonaniami.

– Na tle radosnego, rodzinnego Narodowego Marszu Życia, który przejdzie w niedzielę ulicami Warszawy, musimy też przypomnieć o sprawach trudnych mających miejsce w naszym kraju: o zamrożeniu projektu „Zatrzymaj Aborcję”, o do dziś niewypowiedzianej Konwencji Stambulskiej, która jest szkodliwa i deprawująca dla młodzieży i całej Polski, a przez którą „tylnymi drzwiami” wprowadza się takie inicjatywy, jak „tęczowy piątek” czy kartę LGBT. Chcemy przejść i pokazać, co jest normalnością, naturalnym prawem człowieka, czego nigdy nie można kwestionować. Rodzina jest podstawową jednostką społeczeństwa i jednocześnie przyszłością naszego narodu. Musimy o tym nieustannie przypominać, szczególnie w tak trudnych czasach (…). Mimo że żyjemy w XXI w. – postęp i nauka idą do przodu – niestety, prawo do życia jest często kwestionowane, a jest to podstawowe prawo każdego człowieka. Jeżeli to prawo jest łamane, to tak naprawdę żadne inne prawo nie ma racji bytu – mówiła.

Lidia Sankowska-Grabczuk zwróciła uwagę, iż inicjator Chrześcijańskiego Kongresu społecznego Marek Jurek stworzył także alternatywę dla Konwencji Stambulskiej – Międzynarodową Konwencję Praw Rodziny.

– Ta konwencja rzeczywiście przeciwdziała realnej przemocy w rodzinie, a jednocześnie chroni prawa dzieci, rodziny, małżonków. Jest już entuzjastycznie przyjęta w wielu krajach Europy, u nas minister Czaputowicz i minister Rafalska pozytywnie wypowiedzieli się na temat konwencji, natomiast czekamy na realne działania, żeby powtarzane słowa: „Wara od naszych dzieci” itd. nie były tylko pustymi słowami, ale żeby rzeczywiście wcielić to w czyn. Działamy, mamy konkret i prosimy nasz rząd o wsparcie, żeby rzeczywiście ochronić polskie dzieci i polskie rodziny – powiedziała rzecznik Prawicy Rzeczypospolitej.

Po dojściu Marszu na Plac Trzech Krzyży zostanie wygłoszone orędzie do uczestników. Przewidzianych jest kilka wystąpień aktywnych działaczy społecznych.

– Tak naprawdę przychodzimy na Marsz nie tylko jako organizatorzy czy działacze społeczni, ale przede wszystkim jako matki, jako ojcowie, jako rodziny. Wypowiedzą się Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, aktorka Dominika Figurska-Chorosińska, Małgorzata Terlikowska – wszystkie jesteśmy matkami i to, co chcemy dla naszych dzieci, to normalność. Chcemy normalnego społeczeństwa, w którym każde życie jest wyczekiwane, szanowane i kochane, w którym sami chcemy wychowywać własne dzieci, bez wchodzenia seksedukatorów czy innych osób między nas, a nasze dzieci w tą intymną sferę – wskazała rozmówca Radia Maryja.

Na Narodowy Marsz Życia przybędą rodziny z całej Polski. Warto już od najmłodszych lat przekazywać normalność, podstawowe wartości własnym dzieciom – dodała Lidia Sankowska-Grabczuk.

– Mam nadzieję, że wiele osób się do nas przyłączy łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli wspólnie spędzony rodzinny czas, a jednocześnie dołożenie swojej cegiełki do upomnienia się o swoje prawa. Tak jak kropla drąży skałę, tak być może w konsekwencji doprowadzi do zmiany naszego polskiego prawa, gdy będziemy iskrą dla innych narodów europejskich (…). Zapraszam gorąco wszystkie rodziny, matki, ojców, ale też wszystkie osoby, którym bliskie są podstawowe wartości praw człowieka, którzy chcą radośnie spędzić niedzielne popołudnie. Pogoda nam sprzyja, więc mamy też nadzieję, że pogoda ducha będzie jeszcze cieplejsza i jeszcze radośniejsza. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby dołożyć cegiełkę do zmiany, która już dawno powinna nastąpić w naszym kraju, do tego, aby pokazać, że jest nas dużo i że bardzo zależy nam na tym, żeby prawo do życia, do wychowania własnych dzieci było respektowane, szanowane, abyśmy byli wzorem dla europejskich – i nie tylko – narodów – podsumowała rzecznik Narodowego Marszu Życia.

Monika Bilska/RIRM
Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-03-24T10:02:40+01:00 niedziela, 24 marca 2019|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook