Obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

/Obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

Obrońcy życia spotkali się na Jasnej Górze

Obrońcy życia, jak co roku, tak i dziś przybyli na Jasną Górę z okazji przypadającego 25 marca Dnia Świętości Życia. Modlili się w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Dzisiejsza pielgrzymka obrońców życia na Jasną Górę wpisuje w przypadający w poniedziałek Dzień Świętości Życia.

– Przychodzimy prosić Dobrego Boga, ażeby polska rodzina dawała życie, ażeby była wierna świętemu prawu życiu, jak mówił św. Jan Paweł II. To pierwsza intencja. Druga intencja to intencja dziękczynna. Chcemy dziękować Dobremu Bogu za dobro, które uczyniło się w naszej ojczyźnie w zakresie obrony życia w ciągu tych 40 lat pielgrzymowania – podkreślił Wojciech Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Pielgrzymowanie rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo. W homilii odniósł się m.in do działań Unii Europejskiej, które uderzają w ludzkie życie.

– Rządzący nią ideolodzy mają za nic prawa państw członkowskich do suwerennego stanowienia w kwestiach moralnych. Przed referendum akcesyjnym wszystkie siły polityczne agitowały za oddawaniem głosu na „tak”. Obiecywały, że UE nie będzie narzucała Polsce norm w zakresie ochrony życia ludzkiego – mówił metropolita częstochowski.

Dziś okazuje się, że słowa te są bez pokrycia.

– Obrona życia ludzkiego jest dzisiaj ośmieszana i ignorowana. Przykładem tego jest raport przegłosowany przez Parlament Europejski, w którym jest zapis: „UE i państwa członkowskie muszą zagwarantować kobietom łatwy dostęp do środków antykoncepcyjnych, a także prawo do bezpiecznej aborcji – akcentował ks. abp Wacław Depo.

Unijne elity domagają się także bezwarunkowego dostępu do in vitro – bez względu na stan cywilny czy orientację seksualną. Dlatego obrońcy życia apelują o promowanie naprotechnologii, o jak najszybsze uchwalenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj Aborcję” czy realne przestrzeganie konstytucyjnych praw rodziców w polskich szkołach wobec LGBT. I tu bardzo ważna jest modlitwa – mówił ks. Stanisław Maślanka.

– My mamy Pana Zastępów. Modlimy się do Niego. Jemu zaufajmy. Zróbmy to, co możemy i czego od nas oczekuje. W swoim środowisku twórzmy struktury korzystne dla życia i módlmy się – podkreślił kapłan z parafii Wniebowzięcia NMP w Milówce.

Każdy może podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego. Inną formą modlitwy jest chociażby rozwijająca się od 39 lat krucjata modlitwy w obronie poczętych dzieci.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-03-23T18:10:18+01:00 sobota, 23 marca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook