Chile o krok od legalizacji aborcji

/Chile o krok od legalizacji aborcji

Chile o krok od legalizacji aborcji

Senat Chile przegłosował w środę ustawę legalizującą w tym kraju aborcję w trzech przypadkach: gdy życie matki pozostaje w niebezpieczeństwie, gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu oraz gdy istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka upośledzenia lub letalnej choroby. Obecnie w Chile aborcja jest zakazana, co oznacza że nienarodzone dzieci chronione są we wszystkich okolicznościach.

 

Projekt ustawy zatwierdzono po długiej, trwającej do północy debacie. Został następnie skierowany do niższej izby, gdzie – jak przewiduje wiele osób – również zostanie przyjęty. Projekt uchwalono stosunkiem głosów 20 za i 14 przeciw – gdy chodzi o przesłankę dotyczącą zagrożenia życia matki, 18 za i 14 przeciw – w przypadku prawdopodobieństwa wystąpienia wady letalnej płodu, oraz 18 za i 16 przeciw – gdy ciąża powstała wskutek gwałtu.

 

Chile od lat poddawane jest presji proaborcyjnych aktywistów. Jacqueline van Rysselberghe, senator pro-life, powiedziała, że „to był smutny dzień dla Chile” oraz zapowiedziała skierowanie sprawy do trybunału konstytucyjnego, jeżeli okaże się, że projekt zostanie przyjęty w dalszych pracach.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2017-08-07T15:00:51+02:00 piątek, 21 lipca 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail