Chłopiec z radomskiego Okna Życia otrzymał imię Michał

/Chłopiec z radomskiego Okna Życia otrzymał imię Michał

Chłopiec z radomskiego Okna Życia otrzymał imię Michał

Pozostawiony 29 września w Oknie Życia w Radomiu nowo narodzony chłopiec jest zdrowy i czeka na adopcję. Caritas Diecezji Radomskiej zdecydowała o nadaniu mu imienia Michał, bowiem został znaleziony we wspomnienie świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

Chłopiec przebywa obecnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. – Czuje się dobrze, prawidłowo się rozwija i czeka na nową rodzinę – powiedział wicedyrektor radomskiej Caritas ks. Damian Drabikowski. Dodał, że dziecko przez 6 tygodni od momentu pozostawienia w Oknie Życia jest w tzw. zabezpieczeniu. Procedury przewidują, że w tym czasie matka dziecka może się po nie zgłosić.

– Jeszcze nie minął ten okres, więc sądownie nie możemy rozpocząć procesu adopcyjnego. Mamie dziękujemy za to, że zdecydowała się zostawić dziecko w Oknie Życia, że podarowała mu życie. To był dla niej pewnie bardzo trudny krok. Dziękujemy Bogu za to, że natchnął ją, że to dziecko żyje i będzie miało dom – powiedział ks. Drabikowski.

Okno życia prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej znajduje się w domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Struga 31 w Radomiu. Jak 29 września poinformowały siostry, chłopiec został zostawiony najprawdopodobniej zaraz po porodzie. Jeszcze zakrwawiony noworodek był owinięty w ręczniki i koc. Zgodnie z procedurami, dziecko trafiło do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Chłopczyk jest trzecim dzieckiem, które zostało pozostawione w radomskim Oknie Życia, które przy ul. Struga 31, od ponad 10 lat prowadzone jest przez Caritas. – Takie Okna życia są potrzebne, żeby matki mogły dziecko oddać, a nie mordować. Nie ma tu monitoringu, nikt nie będzie oceniał matki, która skorzystała z naszej pomocy – mówi s. Beniamina, przełożona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Źródło: KAI
By | 2020-10-15T08:37:43+02:00 czwartek, 15 października 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook