Co minutę w wyniku aborcji ginie 139 dzieci – wynika ze statystyk WHO

/Co minutę w wyniku aborcji ginie 139 dzieci – wynika ze statystyk WHO

Co minutę w wyniku aborcji ginie 139 dzieci – wynika ze statystyk WHO

Co minutę na świecie ginie 139 poczętych dzieci w wyniku dokonania aborcji. W ciągu doby świat przyzwala na mordowanie ponad 200 tysięcy istnień. To raport przedstawiony przez Światową Organizację Zdrowia.

Światowa Organizacja Zdrowia, która miała stać na straży ochrony ludzkiego życia, promuje i zachęca kobiety do stosowania tzw. aborcji farmakologicznej. Organizacja przedstawiła raport, z którego wynika, że z tego powodu w przeciągu zaledwie minuty 139 nienarodzonych dzieci traci życie.

– Za tą liczbą 139 stoją konkretne dzieci, z imienia i nazwiska, które po prostu nie mogły się narodzić – podkreśla Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Nienarodzone dzieci, które są mordowane w czas trwania ciąży umierają bez możliwości pochówku, bez swojego grobu. Świat udaje, że nie widzi ich bólu, a na ten ból powinni przede wszystkim reagować rodzice.

– To jest sytuacja, kiedy osoba dorosła, która powinna o to małe niewinne, bezbronne dziecko, czasem chore, które powinno być potraktowane jako pacjent, powinna się o to dziecko zatroszczyć, traktować je z największą troską, delikatnością i czułością, a pozbawia to dziecko życia – akcentuje działaczka pro-life.

I to w okrutny sposób. Dziecko w życiu płodowym odczuwa ból, który jest silniejszy niż u dorosłych, ponieważ nie wykształcił się u nich jeszcze całkowicie system nerwowy, w tym mechanizm odpowiedzialny za uśmierzanie bólu. Ból, jak przypomina Magdalena Guziak-Nowak, odczuwają również kobiety, które dokonały tego zbrodniczego procederu.

– Pamiętajmy, że za tymi strasznymi liczbami opublikowanymi przez WHO stoją też dramaty wielu kobiet. Nie dajmy sobie wmówić, że aborcja jest jakimś prawem kobiety, jest czymś najlepszym co nas w życiu może spotkać, jakimś postępem. To jest zawsze przemoc dokonywana także na matce, na kobiecie, która często konsekwencje tej tragicznej decyzji dźwiga na barkach, nierzadko samotnie, do końca swojego życia – wskazuje sekretarz zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

W ciągu roku w wyniku tzw. aborcji umiera ponad 73 mln nienarodzonych dzieci. Świat nie może znieczulić się na te liczby, dlatego tak ważna jest modlitwa w intencji tych, których płaczu nikt nie słyszy.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2021-05-05T11:10:48+02:00 środa, 05 maja 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook