Czeski rząd nie poprze zapisu o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny

/Czeski rząd nie poprze zapisu o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny

Czeski rząd nie poprze zapisu o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny

Zgłoszony przez grupę czeskich posłów projekt konstytucyjnej ochrony instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny nie uzyskał poparcia rządu – oświadczył we wtorek na konferencji prasowej premier Andrej Babisz.

 

Jak głosi przedstawiona rządowi opinia jego ekspertów prawnych, należy zachować powściągliwość wobec jakichkolwiek zmian w uzupełniającej czeską konstytucję Karcie Podstawowych Praw i Wolności. Jej postanowień nie powinno się wykorzystywać do blokowania praw określonych grup ludzi. Ponadto ogólna deklaracja w Karcie nie zrealizowałaby celów posłów popierających projekt – zaznaczyli eksperci.

 

Koalicyjny rząd kierowanego przez Andreja Babisza centroprawicowego ruchu ANO i Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) popiera inny poselski projekt – nowelizacji kodeksu cywilnego zezwalającej na zawieranie tzw. małżeństw przez osoby tej samej płci. Poprzedni jednopartyjny rząd Andreja Babisza zadeklarował poparcie dla tego projektu 22 czerwca.

 

Uchwalenie ustawy konstytucyjnej uznającej za małżeństwo wyłącznie związek mężczyzny i kobiety wymagałoby poparcia co najmniej trzech piątych posłów, natomiast do znowelizowania kodeksu cywilnego wystarczy zwykła większość głosów.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-07-12T14:33:58+02:00 czwartek, 12 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook