Częstochowa: Zbiórka nietrafionych prezentów

by FUNDACJA JZN
Już po raz 10. odbywa się akcja zbierania nietrafionych prezentów, organizowana corocznie przez Jasnogórski Punkt Charytatywny i Fundacja ufam Tobie. Każdy, kto znalazł pod choinką coś, czego chciałby dyskretnie się pozbyć, może to wysłać na adres: Jasnogórski Punkt Charytatywny, ul. Św. Barbary 6, 42-200 Częstochowa. Komuś z potrzebujących sprawi to na pewno wiele radości.

„Punkt na Jasnej Górze to przede wszystkim osoby starsze, a podopieczni Fundacji ufam Tobie, to głównie osoby bezdomne i rodziny z dziećmi, dlatego nie będzie problemu z podziałem przesłanych do nas przesyłek” – wyjaśnia Jolanta Kobojek, prezes Fundacji ufam Tobie.

Obie instytucje na co dzień wydające żywność, ściśle współpracują z sobą już od wielu lat. W pewien sposób też uzupełniają się, bowiem Fundacja przygotowuje przede wszystkim ciepłe posiłki, a Jasna Góra dodatkowo zajmuje się wydawaniem odzieży. W ostatnim czasie organizowały wspólnie m. in. 5. Światowy Dzień Ubogich.

„Zarówno naszym celem, jak i celem Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego jest pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują, dlatego nie można mówić o żadnej konkurencji między nami, bowiem im bardziej połączymy siły i środki, tym lepiej będziemy pomagać” – kontynuuje Kobojek. I z tego też powodu zdecydowano się przed laty połączyć zbiórkę nietrafionych prezentów na rzecz oby instytucji.

Akcję zbierania nietrafionych prezentów zainspirował przed laty list czytelnika do Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zauważył on, że z wielu podarków ucieszymy się, ale pewną część rzucimy w kąt, bo szalików, skarpetek, pluszowych misiów, lalek czy innych zabawek mamy już pod dostatkiem. „Tymczasem dla wielu biedniejszych rodzin te niepotrzebne nam rzeczy są przedmiotem marzeń” – napisał czytelnik.

„W sumie to pani Jola znalazła w Tygodniku Katolickim ten list i przyszła z tą propozycją do Punktu. I tak to się zaczęło. Przez wiele lat koordynowała też te działania i później zaczęła działać w swojej Fundacji, zaproponowała, by akcję podejmować wspólnie” – zdradza o. Zygmunt Bola, opiekun Jasnogórskiego Punktu Charytatywnego.

Nietrafione prezenty można przekazywać osobiście do siedziby Punktu Charytatywnego na Jasnej Górze, a także wysyłać pocztą na adres: o. Zygmunt Bola, ul. O. A. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa. Ważne, żeby na przesyłce znalazł się dopisek: „nietrafione prezenty”.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook