Czytamy-Pomagamy. Studenci medycyny z Rzeszowa mają pomysł, by wesprzeć Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

by FUNDACJA JZN
Kupując audiobook z licznymi bajkami, które czytają dla najmłodszych studenci medycyny z całej Polski, można wesprzeć Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Mimo, że bajki inspirowane są pandemią, to medyczne morały w nich zawarte mają charakter uniwersalny i ponadczasowy – mówi Aleksandra Skubisz, Koordynator Ogólnopolskiego Projektu „Studenci medycyny dla dzieci – Wielka moc czytania”.

Od wielu lat studenci medycyny w akcji Czytamy-Pomagamy starają się umilać pobyt najmłodszym pacjentom na oddziałach szpitalnych. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, było to niemożliwe. Jednak bajki trafią na oddziały dziecięce, a także do innych dzieci, dla których obecna sytuacja jest trudna, w formie audiobooka.

Medyczne bajki, w których występują zwierzęta, tłumaczą obecną sytuację epidemiologiczną i starają się oswajać dzieci z nowymi zasadami panującymi w życiu społecznym. Mimo, że bajki są inspirowane pandemią, to medyczne morały w nich zawarte są uniwersalne i ponadczasowe – mówi Aleksandra Skubisz.

Jednocześnie dzięki akcji, którą organizuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA – Poland Oddział Rzeszów, można wesprzeć Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

– Stworzyliśmy audiobook z licznymi bajkami, które czytają dla najmłodszych studenci medycyny z całej Polski. Projekt pierwszy raz przyjmuje taką formę. Wierzymy, że mimo braku osobistych spotkań z dziećmi, sprawimy im radość, umilimy czas, a krótkimi nagraniami przekażemy im dużo siły i cierpliwości w zrozumieniu dzisiejszej rzeczywistości – podaje Aleksandra Skubisz, Koordynator Ogólnopolski Projektu „Studenci medycyny dla dzieci – Wielka moc czytania”.

Nagrania można znaleźć na kanale na YouTube, a płytę nabyć w zamian za przekazanie dobrowolnej darowizny. Zebrana kwota będzie przeznaczona w całości na rzecz hospicjum. Sposób płatności można znaleźć w mediach społecznościowych stowarzyszenia.

Źródło: www.rzeszow.naszemiasto.pl

You may also like

Facebook