Diagnoza i opercja w łonie matki. Teraz dziewczynka samodzielnie chodzi

by FUNDACJA JZN
Zanim się urodziła zdiagnozowano u niej rozszczep kręgosłupa. W 2019 roku maleńka Elouise Simpson jako jedno z pierwszych dzieci w Wielkiej Brytanii przeszła udaną operację w wieku prenatalnym polegającą na korekcie rozszczepu. Obecnie dziewczynka świętuje swoje pierwsze urodziny i zaczyna chodzić.

Rodzice Elouise po raz pierwszy dowiedzieli się, że ich córeczka jest chora podczas badania USG, które zostało przeprowadzone w 20. tygodniu ciąży. Lekarze zalecali aborcję. Mama, Bethan Simpson mówi, że nie była w stanie usprawiedliwić zabicia dziecka, którego ruchy były już wyczuwalne.

Rodzina dowiedziała się w innym szpitalu, że istnieje możliwość przeprowadzenia operacji korygującej wadę kręgosłupa już w okresie prenatalnym. Zdecydowali się na to, chociaż procedura w Wielkiej Brytanii wciąż jest uznawana za nową i sukces udało się osiągnąć tylko w kilku przypadkach.

W 25 tygodniu ciąży wykonano zabiegi. W pierwszym roku życia Elouise nie było konieczności podejmowania jakichkolwiek interwencji medycznych. Mała ma obecnie roczek, zaczyna samodzielnie stawiać pierwsze kroki, jest ruchliwa, skacze po meblach i czuje się znakomicie.

Na swojej stronie na Facebooku Bethan Simpson umieściła filmik, na którym widać jak dziewczynka stawia pierwsze kroki. Mama przyznaje również, że rozwój Elouise został uznany za zaawansowany, jak na jej wiek, a umiejętności komunikacyjne, relacje i rozwój emocjonalny oceniona jako bardzo dobry.

Źródło: www.hli.org.pl

 

You may also like

Facebook