Dlaczego Asia Bibi wciąż przebywa w Pakistanie?

by FUNDACJA JZN
Asia Bibi – pakistańska katoliczka, skazana w 2010 r. na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec Mahometa i uwolniona od tego zarzutu przez sąd najwyższy nadal przebywa w Pakistanie. Rząd tego kraju obawia się bowiem reakcji islamskich ekstremistów na wieść o tym, że Bibi opuściła kraj – podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Premier Imran Khan oświadczył 10 kwietnia, że Asia Bibi nadal jest na terytorium Pakistanu z powodów, które nie mogą być ujawnione w środkach przekazu. Zapowiedział jednocześnie, że będzie ona mogła wyjechać zagranicę w ciągu najbliższych tygodni.

Od listopada 2018 r., gdy opuściła więzienie w Multanie, Bibi mieszka wraz ze swoim mężem w Karaczi, w nieujawnionym publicznie miejscu, znajdującym się pod silną ochroną, gdyż ekstremiści islamscy wielokrotnie grozili jej śmiercią.

Komentujący tę sytuację eksperci uważają, że pakistański rząd chce ostatecznie zamknąć ten rozdział, ale boi się reakcji ekstremistów na wieść o wyjeździe Asii Bibi z kraju. Władze czekają na odpowiedni moment, mając nadzieję na dyskretne działanie.

Czytaj więcej na ekai.pl

You may also like

Facebook