Dlaczego kobiety zamrażają swoje komórki jajowe?

by

Z nowych badań dotyczących zamrażania komórek jajowych w Wielkiej Brytanii wynika, że większością kobiet, które decydują się na tę procedurę, motywuje lęk przed tym, czy znajdą odpowiedniego partnera do wychowania swoich dzieci.

 

Badanie, którego prowadzącym był socjolog Kylie Baldwin z De Montfort University w Leicester, wykazało, że wśród 31 heteroseksualnych kobiet, które zdecydowały się zamrozić swoje komórki jajowe, nie było żadnej, która kierowałaby się względami zawodowymi. Uczestniczki stwierdziły zamiast tego, że czekają na znalezienie współmałżonka, który okaże się zdolny założyć rodzinę.

 

„Wiele kobiet, z którymi rozmawiałem chciało zostać matkami i czuło pragnienie posiadania dziecka już na kilka lat przed zamrożeniem jajeczek”, powiedział Baldwin. „Jednak to, co według nich uniemożliwia im stać się matkami, to brak odpowiedniego partnera, który będzie dobrym ojcem”. Badane kobiety były w przedziale wiekowym od 32 do 44 lat.

 

Liczba kobiet w Wielkiej Brytanii, które „zabezpieczają” swoje komórki jajowe od 15 lat stale rośnie. W 2001 roku na tę procedurę zdecydowało się 29 kobiet, a w roku 2014 było ich już 816. Średni wiek tych kobiet to 38 lat.

 

Źródło: www.bioedge.org

You may also like

Facebook