Dr Półtawska do młodych – tylko wy jesteście odpowiedzialni za swoje życie

by FUNDACJA JZN
„Przychodzę, aby was uczulić, że wy jesteście odpowiedzialni za siebie, nie tylko za swoje życie, ale za kształt tego życia” – mówiła w czwartek 8 czerwca w Krakowie dr Wanda Półtawska, podczas spotkania z młodzieżą. „Każdy z was pisze swój życiorys i nie możecie zrzucać na nikogo innego odpowiedzialności za swoje błędy” – przestrzegła obrończyni życia i przyjaciółka św. Jana Pawła II. Podkreślała, że Jan Paweł II cały czas poświęcał młodzieży, bo chciał uratować świętość młodości. Spotkanie zorganizowała Diecezjalna Diakonia Życia.

 

„Ja do was przychodzę z tym, aby was uczulić, że jesteście «wy» odpowiedzialni za siebie, nie tylko za swoje życie, ale za kształt tego życia. Każdy z was pisze swój życiorys i nie możecie zrzucać na nikogo innego odpowiedzialności za swoje błędy” – zwracała uwagę dr Półtawska. Zachęcała też młodych, aby od tego spotkania pół godziny w ciągu dnia codziennie poświęcili na myślenie. „Kim jestem? Skąd się wziąłem? Jaki jest sens mojego życia i jaki ma być jego kształt?”

 

Odnosząc się do kwestii aborcji powiedziała, że kobiety podejmują dramatyczną decyzję o aborcji, ponieważ nie znajdują wsparcia u ojca dziecka. W jej ocenie „aborcja to nie jest sprawa kobiety”.  „Żaden chłopak nie ma prawa dotknąć dziewczyny przed ślubem. Ciało jest dla rodzicielstwa. Ludzie z pokolenia na pokolenie mają przenosić miłość i życie, ale miłość ma być źródłem życia, a życie ma być owocem miłości, a nie przypadku i przyjemności” – mówiła dr Półtawska.

 

Czytaj więcej: www.diecezja.pl

You may also like

Facebook