Drugie dziecko we włocławskim oknie życia

/Drugie dziecko we włocławskim oknie życia

Drugie dziecko we włocławskim oknie życia

We włocławskim oknie życia 16 lipca wieczorem zostawiona została dziewczynka.

Lekarz, który przyjechał na miejsce określił stan dziecka jako dość dobry. Jeśli uda się odnaleźć matkę noworodka, a ta zrzeknie się praw rodzicielskich, sąd rodzinny zdecyduje o umieszczeniu dziewczynki w pieczy zastępczej. Matka ma jednak sześć tygodni na zmianę swojej decyzji.

Włocławskie okno życia mieści się w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Ponieważ 16 lipca obchodzono Święto Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, siostry nadały dziewczynce imiona Miriam Agata. „Modlimy się o tę dziewczynkę oraz o jej rodziców. Musiała to być dla nich bardzo trudna decyzja” – powiedziała wikaria generalna, siostra Agata Błaszczyk. Siostry odwiedzają noworodka w szpitalu, a tuż po znalezieniu go w oknie życia same fachowo zajęły się dziewczynką.

Włocławskie okno życia im. św. Jana Pawła II znajduje się w Domu Generalnym Sióstr Wspólnej Pracy, od strony ul. Wojska Polskiego. Powstało ono w 2011 r. Miriam Agata jest drugim dzieckiem, które do niego trafiło.

Źródło: KAI
By | 2019-07-19T08:12:52+02:00 piątek, 19 lipca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook