Dwaj biskupi modlili się przed kliniką aborcyjną, tego samego dnia uratowano noworodka

/Dwaj biskupi modlili się przed kliniką aborcyjną, tego samego dnia uratowano noworodka

Dwaj biskupi modlili się przed kliniką aborcyjną, tego samego dnia uratowano noworodka

Kilka dni temu dwóch biskupów rzymskokatolickich na Ukrainie modliło się pod oddziałem ginekologicznym, w którym wykonywane są aborcje. Wieczorem tego samego dnia udało się uratować noworodka.

O sprawie poinformował red. Grzegorz Górny w portalu wPolityce.pl. Chodzi o oddział ginekologiczny szpitala miejskiego w Iwano-Frankowsku, w którym wykonywane są aborcje. W intencji ocalenia dzieci, których istnienie jest zagrożone przez aborcję przed wejściem do szpitala przez godzinę z grupą wiernych modlili się dwaj lwowscy biskupi – metropolita abp Mieczysław Mokrzycki i bp Edward Kawa. Modlitwie towarzyszył obraz Matki Bożej z Guadalupe, która jest patronką walki o życie nienarodzonych.

Wieczorem tego samego dnia niedaleko szpitala znaleziono w śmietniku noworodka, który został tam porzucony. Niemowlę udało się uratować.

– Wydawać by się mogło, że między tymi dwoma wydarzeniami nie ma żadnego związku, ale katolicy w Iwano-Frankowsku uważają inaczej. Nie mają na to niezbitych dowodów, ale w świetle wiary sprawa jest dla nich jasna. Być może jest to przykład dla innych biskupów na świecie, by stanęli razem ze swoimi wiernymi na pierwszej linii frontu – pisze red. Grzegorz Górny.

Źródło: wPolityce.pl
By | 2021-06-06T15:45:01+02:00 niedziela, 06 czerwca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook