Dzieci przed ukończeniem 12 tyg. życia w łonie matki mogą odczuwać ból

/Dzieci przed ukończeniem 12 tyg. życia w łonie matki mogą odczuwać ból

Dzieci przed ukończeniem 12 tyg. życia w łonie matki mogą odczuwać ból

Najnowsze badania wykazały, że dzieci w pierwszych trzech miesiącach życia w fazie prenatalnej mają „dorosłe” wzorce nerwowe. Naukowcy rozpoczynając budowę komórkowej mapy 3D stwierdzili, że wzór unerwienia skóry, jak u osoby dorosłej, powstaje przed końcem pierwszego trymestru ciąży.

 

Na chwilę obecną jest niemal pewne, że dzieci mogą poczuć ból w 20. tygodniu ciąży, chociaż reagują na dotyk już w 8. tygodniu. Coraz częściej pojawiają się dowody na to, że dzieci w prenatalnej fazie życia mogą odczuwać ból znacznie wcześniej niż w 20. tygodniu – najprawdopodobniej już w 5. tygodniu życia. Istnieją dowody na to, że w pierwszym trymestrze ból może być przez dziecko dotkliwiej odczuwany „z powodu nierównomiernego dojrzewania neurofizjologicznego płodu”.

 

Chociaż na podstawie najnowszych badań nad rozwojem układu nerwowego nie można jeszcze w pełni stwierdzić, czy dzieci mogą odczuwać ból już w pierwszych 12. tygodniach życia, jest to kolejny ważny argument do walki o życie nienarodzonych. Im więcej wiadomo o prenatalnej fazie życia człowieka, tym mniej jest chętnych do wspierania aborcji.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2017-05-08T05:12:34+02:00 środa, 26 kwietnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail