Jonathan Jeffes w polskim Sejmie o możliwościach pomocy osobom z syndromem postaborcyjnym

/Jonathan Jeffes w polskim Sejmie o możliwościach pomocy osobom z syndromem postaborcyjnym

Jonathan Jeffes w polskim Sejmie o możliwościach pomocy osobom z syndromem postaborcyjnym

Jonathan Jeffes, autor programu terapii dla osób po doświadczeniu aborcji, gościł wczoraj w sejmie na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej. Zgromadzonym politykom przybliżył zagadnienie możliwości pomocy osobom zmagającym się z syndromem postaborcyjnym.

 

Brytyjski psycholog podkreślał w trakcie posiedzenia, że „aborcja nie działa wstecz. Kobiety, które jej dokonują, często sądzą, że w ten sposób rozwiążą swój problem. Jednak aborcji nie da się dokonać, nie ponosząc za to ceny”. Zdaniem Jeffesa, wiele kobiet, które doświadczyły aborcji, w bardzo silny sposób podtrzymuje w sobie myślenie o tym, co się stało. Świadomość dokonanej aborcji w bardzo istotny sposób wpływa też na ich całe życie.

 

Jonathan jest autorem prowadzonego już od 25 lat kursu „Powrót i odnowa”, który trwa 9 tygodni. Podczas terapii jej uczestnicy, wśród których są nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni, mają możliwość w grupie przeżyć i przepracować traumę spowodowaną pozbawieniem życia swojego dziecka. Wśród problemów, z którymi zmagają się te osoby, występują między innymi depresja, silne poczucie winy, żal, wyrzuty sumienia. Jeffes podał przykład kobiety, która „po tym, jak dokonała aborcji: jak gdyby wraz z uśmierconym dzieckiem umarła część jej życia”.

 

Jeffes jest autorem książek „Co dzieje się po aborcji?” i „Aborcja – przerwać milczenie w kościele”, w których dzieli się i opisuje strategię pomocy dla osób zmagających się z konsekwencjami aborcji.

 

Transmisja archiwalna z posiedzenia Parlamentarnego Zespołu na rzecz Polityki i Kultury Prorodzinnej z udziałem Jonathana Jeffesa: TUTAJ

 

Na podstawie: niedziela.pl

By | 2017-04-26T14:07:42+02:00 środa, 26 kwietnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail