„Dziecko w sercu Krakowa” – w niedzielę VIII Marsz dla Życia i Rodziny

by FUNDACJA JZN
Pod hasłem przewodnim „Dziecko w sercu Krakowa” przejdzie w niedzielę ulicami tego miasta VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja wyruszy w stronę Rynku Głównego o godz. 12.00 z Placu Matejki. – Idąc w krakowskim Marszu, chcemy zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo zatracania we współczesnym świecie zrozumienia pięknego daru, jakim jest każde dziecko – tłumaczą organizatorzy.

„Chcemy jednocześnie zaprotestować przeciwko promowaniu cywilizacji śmierci, objawiającej się różnymi sposobami walki z ludzkim życiem i z godnością każdego człowieka” – dodają.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na progu przemian społeczno – politycznych w 1990 r. w Polsce rodziło się 547,7 tys. dzieci. Co stało się, że mimo wzrostu poziomu życia, poprawy warunków mieszkaniowych i dostępności różnych artykułów na rynku polskie rodziny dzisiaj rzadziej decydują się na dzieci?

Dowodzi tego spadek liczby urodzeń do poziomu 355,3 tys. dzieci w 2020 roku i aż do 331,5 tys. w 2021 roku. Ta smutna statystyka ma swoje korzenie w nachalnym propagowaniu materializmu oraz egoistycznych dążeń i niszczeniu wartości życia rodzinnego w mediach głównego nurtu, gdzie powielane są wzorce kulturowe dyskredytujące instytucję małżeństwa, rolę matki, ojca i rodziny.

„Idąc w krakowskim VIII Marszu dla Życia i Rodziny, chcemy upomnieć się o szacunek dla chrześcijańskich fundamentów cywilizacji życia, które ponad tysiąc lat na ziemiach polskich budowały relacje rodzinne między pokoleniami. Wierność tym fundamentom gwarantowała ciągłość życia polskich rodzin oraz całego narodu” – uzasadniają organizatorzy.

Organizatorzy VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie zapraszają na godz. 12:00 na Plac Matejki, skąd marsz wyruszy w stronę Rynku Głównego. Kolumna marszowa przejdzie ulicą Floriańską i dalej przemaszeruje przez Rynek Główny. Uczestnikom będzie towarzyszyć akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej; zadbano także o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”.

Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny Kraków 2022 ma siedzibę przy ul. Augustiańskiej 28 w Krakowie. Dane kontaktowe: tel. +48 – 695-077-787, adres na Facebooku: facebook.com/marszkrakow

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, które za swoje główne cele działalności publicznej obrało pielęgnowanie chrześcijańskich wartości i tradycji narodu polskiego oraz propagowanie i ochronę kulturalnej spuścizny cywilizacji łacińskiej.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook