Dzięki Wam stoimy na straży życia w Parlamencie Europejskim!

by

Szanowni Państwo,

Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Tematyka aborcji była wczoraj w centrum uwagi nie tylko w Polsce, ale również w Parlamencie Europejskim. Debata zatytułowana „Prawa kobiet w Polsce” przyciągnęła do Strasbourga wiele środowisk proaborcyjnych, których aktywiści zdominowali korytarze Parlamentu Europejskiego.

 

Powodem do dumy było dla nas słyszeć z ust polskich eurodeputowanych przemówienia oparte na dostarczonych przez Fundację JEDEN Z NAS faktach i argumentach. Z pewnością nie byłoby to możliwe bez Waszego wsparcia.

 

Debata pokazała wyraźnie, jak bardzo w Brukseli i Strasbourgu potrzebna jest dziś nasza obecność, jako jedynego oficjalnego polskiego lobbysty pro-life przy Parlamencie Europejskim. Jednostronne prowadzenie debaty przez Urlikę Lunacek, określającą siebie jako „dumną lesbijkę”, zmierzało do nieustannego podkreślania jakoby aborcja była nienegocjowalną europejską wartością, a nawet prawem człowieka. Za to największym zagrożeniem dla niej mieliby być dzisiaj obywatele Polski oraz klauzula sumienia lekarzy.

 

Celem debaty w Parlamencie Europejskim nie było wypracowanie żadnego dokumentu, a wyłącznie wywarcie politycznej presji. Presji, dla której paliwem stał się projekt „STOP aborcji”, który jak się wczoraj okazało, został przez polską komisję sejmową zarekomendowany do odrzucenia.

 

Z pewnością potrzebujemy jeszcze poczekać na ostateczne decyzje, a nade wszystko na opadnięcie wielu niekorzystnych dla nas emocji. Warto jednak, by już dziś mogli Państwo zrozumieć pewien dystans, jaki utrzymywaliśmy w stosunku do polskiej inicjatywy obywatelskiej. Staraliśmy się jej nie sprzeciwiać, ale wspierać w akceptowalnym przez nas zakresie. Wiosną tego roku, dzięki Państwa regularnemu wsparciu, przeprowadziliśmy gruntowne badania opinii publicznej pozwalające nam dobrze zrozumieć sytuację. W ostatnich miesiącach bardzo intensywnie pracowaliśmy nad raportem, mającym ambicje uporządkować polską debatę na temat aborcji. Mamy nadzieję, że już niedługo przysłuży się on do poprawy stanu prawnego w Polsce. Z pewnością raport pomoże zrozumieć, co tak naprawdę się wydarzyło, a także przygotować skuteczną strategię działania w obronie życia nienarodzonych.

 

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wsparcie finansowe, które pozwala nam być polskim głosem pro-life w Parlamencie Europejskim! Dzięki Wam możemy głośno mówić, jaka jest właściwa droga, by chronić dzieci i matki. Wasza pomoc jest nam dzisiaj potrzebna bardziej niż kiedykolwiek, dlatego proszę o wsparcie. Nie dla siebie, ale dla tej wielkiej pracy, która jest przed nami do wykonania.
 

Dziś z pewnością bardzo potrzeba pozytywnego świadectwa. Dlatego z radością przekazujemy zaproszenie do Krakowa, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Po raz pierwszy pokażemy tam relikwiarz Matki Bożej Brzemiennej (piękny symbol życia!) z kroplą krwi św. Jana Pawła II powierzonej Fundacji JEDEN Z NAS i Polskiemu Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka przez Kard. Stanisława Dziwisza.

 

 

Z góry dziękując za wszelką pomoc, łączę serdeczne pozdrowienia!

Jakub Bałtroszewicz

You may also like

Facebook