Dzień na rzecz Życia w Hiszpanii

/Dzień na rzecz Życia w Hiszpanii

Dzień na rzecz Życia w Hiszpanii

Pod hasłem „Wychować, aby przyjąć dar życia” trwa w Hiszpanii Dzień na rzecz Życia. Uroczystej Mszy św. w kolegiacie św. Izydora przewodniczył ks. kard. Carlos Osoro.

 

Hiszpańscy księża biskupi w okolicznościowym przesłaniu napisali, że nauczanie Kościoła zachęca do przyjęcia daru życia i uświadomienia sobie czym ono jest. „Trzeba mówić o znaczeniu życia i przyjąć je w sposób odpowiedzialny. Powinniśmy zastanowić się nad życiem rozumianym jako dar, aby zrozumieć czym kierujemy się w naszym własnym życiu (…). Rodzina jest tym najbardziej uprzywilejowanym miejscem, gdzie uczymy się wartości i świętej godności każdego ludzkiego życia, jedynego i niepowtarzalnego, które Bóg miłuje bezwarunkowo” – podkreślili księża biskupi w dokumencie.

 

Czuwaniu i Mszy św. przewodniczył w madryckiej kolegiacie św. Izydora ks. kard. Carlos Osoro. Na zakończenie dokonał posłania wolontariuszy, którzy pracują, aby chronić i troszczyć się o życie.

 

W kontekście dzisiejszego dnia po raz kolejny wrócił temat aktualnej ustawy o aborcji i niespełnionych obietnic rządzącej Partii Ludowej. Podczas kampanii wyborczej partia obiecała znieść ustawę o tzw. aborcji wprowadzoną przez premiera José Luis Rodríguez  Zapatero. Do dzisiaj jednak tak się nie stało. Co więcej, w niektórych regionach kraju politycy z Partii Ludowej popierają inicjatywy forsowane przez ideologię gender.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-04-09T22:55:02+02:00 poniedziałek, 09 kwietnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook