Dzień Świętości Życia w Krakowie i rozpoczęcie Roku Rodziny „Amoris laetitia”

/Dzień Świętości Życia w Krakowie i rozpoczęcie Roku Rodziny „Amoris laetitia”

Dzień Świętości Życia w Krakowie i rozpoczęcie Roku Rodziny „Amoris laetitia”

25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, abp Marek Jędraszewski zainauguruje w archidiecezji krakowskiej Rok Rodziny „Amoris laetitia” ogłoszony przez papieża Franciszka. Metropolita krakowski będzie przewodniczył Mszy św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

– Głośmy Ewangelię życia, podejmując dzieło duchowej adopcji dzieci, które są zagrożone. Dziękujmy dobremu Bogu za dar macierzyństwa, otoczmy naszą modlitwą rodziców i wszystkie matki a szczególnie te, które nie boją się wydać na świat dziecka i wychować je nawet bez udziału ojca – zachęca Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Dzień Świętości Życia ustanowiła przed dwudziestu laty Konferencja Episkopatu Polski jako odpowiedź na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium vitae”. Inicjatywą ściśle związaną z Dniem Świętości Życia jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ono przede wszystkim na dziewięciomiesięcznej modlitwie w intencji duchowo adoptowanego, nienarodzonego dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone.

Centralne obchody Dnia Świętości Życia w archidiecezji krakowskiej zaplanowane są w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2021 r. o godz. 18.00 w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Mszy św. z obrzędem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego połączonej z otwarciem Roku Rodziny „Amoris laetitia” przewodniczył będzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W celu pogłębionego włączenia się w przeżywanie Dnia Świętości Życia oraz ustanowionego przez papieża Franciszka Roku Rodziny „Amoris laetitia” krakowski Wydział Duszpasterstwa Rodzin zachęca do włączenia się w „Tydzień modlitw o ochronę życia”, który planowany jest w dniach 19-25 marca br. Stanowi on kontynuację Nowenny Życia za przyczyną św. Jana Pawła II, która poprzedziła orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 r. (link do strony, za pośrednictwem której można dołączyć do modlitwy: zazyciem.pro-life.pl)

Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji jednego wybranego przez Boga dziecka, które rozwija się w łonie matki, ale które jest zagrożone aborcją. Codzienna modlitwa Duchowej Adopcji, która rozpocznie się 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego potrwa do świąt Bożego Narodzenia. Dzieło DADP można też podjąć w każdą drugą sobotę miesiąca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 15.20.

By | 2021-03-16T09:27:17+01:00 wtorek, 16 marca 2021|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook