Poseł Bartłomiej Wróblewski nowym kandydatem PiS na na Rzecznika Praw Obywatelskich

/Poseł Bartłomiej Wróblewski nowym kandydatem PiS na na Rzecznika Praw Obywatelskich

Poseł Bartłomiej Wróblewski nowym kandydatem PiS na na Rzecznika Praw Obywatelskich

Poseł PiS-u, Bartłomiej Wróblewski ogłosił dziś, że będzie kandydował na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.

Na konferencji w Sejmie zadeklarował, że jeśli obejmie tę funkcję będzie się starał pomóc każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku, przekonań politycznych czy światopoglądowych. Zapewnił również, że będzie apolityczny, a działalność oprze na współdziałaniu. Poseł Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że chce rozmawiać ze wszystkimi klubami parlamentarnymi.

Jak mówił, będzie rzecznikiem m.in. mniejszości narodowych, a także rzecznikiem „spraw i praw polskiej wsi”. Bartłomiej Wróblewski zapowiedział powołanie trzech nowych ośrodków terenowych Rzecznika Praw Obywatelskich.

– Wszyscy, którzy są wykluczeni i dyskryminowani będą zawsze w centrum mojego zaangażowania i myślenia o wykonywaniu tej funkcji. To w szczególności osoby niepełnosprawne, seniorzy, emeryci, renciści, osoby borykające się z problemami mieszkaniowymi. Myślę o pacjentach. Niezwykle istotnym obszarem wsparcia jest pomoc dzieciom i matkom oraz pomoc samotnym ojcom. Będę działać na rzecz poprawienia się sytuacji ekonomicznej kobiet. W szczególności zabezpieczenia emerytalnego, a także w sytuacjach związanych z nierównością płac – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Pięcioletnia kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara zakończyła się w wrześniu ubiegłego roku, jednak zgodnie z ustawą pełni on funkcję do czasu wyboru przez parlament jego następcy.

Do tej pory nie udało się tego dokonać. Poparcia Sejmu dwukrotnie nie otrzymała mec. Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Za trzecim razem Sejm powołał kandydata PiS, wiceministra Piotra Wawrzyka, jednak Senat nie wyraził zgody. Teraz nowych kandydatów na RPO można zgłaszać do piątku.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2021-03-15T17:50:20+01:00 poniedziałek, 15 marca 2021|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook