Dziennikarze i zakonnik z okazji swoich urodzin pomogli niepełnosprawnym

by FUNDACJA JZN
O. Leonard Bielecki OFM – franciszkanin, Krystian Włodarczak –  z Fundacji Siepomaga, Tomasz Wolny i Przemysław Babiarz – dziennikarze TVP 4 i 5 listopada świętują swoje urodziny. Z tej okazji poprosili o finansowe wsparcie dla niepełnosprawnych z poznańskiego Stowarzyszenia na Tak. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów.

 

Celem akcji była zbiórka funduszy na paliwo, żeby podopieczni Stowarzyszenia na Tak mogli dojeżdżać na rehabilitację. Organizatorzy oszacowali, że litr paliwa kosztuje 5 zł i założyli, że chcieliby zebrać po tysiąc litrów na każdego z czterech jubilatów.  Cztery tysiące litrów paliwa potrzeba, żeby przedszkolaki ze Stowarzyszenia na Tak miały zapewniony dowóz na rehabilitację przez cały rok, czyli do następnych urodzin.

 

„Już 4. rok z rzędu przy okazji naszych urodzin ostro tankujemy. Nie wylewamy za kołnierz, ale nie polewamy też do kieliszka. Zapełniamy wirtualne kanistry paliwem, żeby dzieci, te najbardziej niepełnosprawne, mogły dojeżdżać na rehabilitację. Prawdziwą i niesamowicie potrzebną!” – czytamy na stronie Siepomaga.pl.

 

Aktualnie na koncie zbiórki w serwisie Siepomaga.pl jest ponad 36 tys. zł. czyli ponad 7200 litrów paliwa. To znaczy, że z funduszy skorzystają także inni podopieczni stowarzyszenia.

 

„Kochani… brak nam słów. Jesteście wspaniali i nie możemy wyjść z podziwu, że tak licznie odpowiedzieliście na nasz apel i cały czas tankujecie litry paliwa dla dzieci niepełnosprawnych. Dzięki Wam to są najlepsze urodziny, jakich nawet nie potrafiliśmy sobie wcześniej wymarzyć – napisali szczęśliwi jubilaci. – Kanister paliwa dla dzieci niepełnosprawnych ma jedną właściwość – nie można go przelać. Rehabilitacja, na którą muszą dojechać, będzie im potrzebna jeszcze przez wiele lat, jeśli nie do końca życia. Tankujmy i świętujmy dalej! Każdy litr jest na wagę zdrowia! Z Waszą pomocą mamy szansę postawić te dzieci na nogi!” – zachęcają.

 

Organizatorzy zbiórki przygotowali specjalny filmik z udziałem podopiecznych Stowarzyszenia na Tak. Akcją zainteresowały się też serwisy informacyjne TVP.

 

Stowarzyszenie na Tak (dawniej Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Zespołem Downa) działa od 1989 roku. Jego misją jest niesienie wszechstronnej pomocy we wszystkich dziedzinach życia osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją intelektualną, a w szczególności osobom z Zespołem Downa oraz ich rodzinom.

 

Źródło i foto: siepomaga.pl

You may also like

Facebook