Cztery dziewczynki z zespołem Downa przystąpiły do pierwszej Komunii

W pierwszą sobotę lipca w kościele św. Mikołaja w Paryżu cztery dziewczynki z zespołem Downa po raz pierwszy w swoim życiu przyjęły eucharystię.

 

Do tego wydarzenia przygotowywane były przez ostatnie półtorej roku w jednej z paryskich parafii. Kapłan, który jako pierwszy w archidiecezji paryskiej zorganizował cykl comiesięcznych  katechez pierwszokomunijnych dla dzieci z zespołem Downa,  po uroczystości mówił, że: „Adélaïde, Carla, Maud i Thaïs przyjęły dziś Jezusa tak samo, jak każdy chrześcijanin, nawet, jeśli nie są w stanie wyrazić tego w ten sam sposób, co my. Te dzieci są naszymi nauczycielami miłości: przez swoją prostotę są bardziej otwarte na miłość Boga”. Natomiast mama najmłodszej spośród czterech dziewczynek powiedziała: „Nie wiem, co dzieje się w głowie mojego dziecka, ale jedno jest pewne: jej serce jest gotowe”.

 

Ksiądz przygotowujący dziewczynki do tego niezwykłego wydarzenia poinformował, iż rozważane jest również umożliwienie osobom z zespołem Downa przygotowywania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

Źródło: www.deon.pl