Count the Kicks – aplikacja, która uratowała życie dziecka

/Count the Kicks – aplikacja, która uratowała życie dziecka

Count the Kicks – aplikacja, która uratowała życie dziecka

Ruby Eekhoff żyje dziś dzięki swojej mamie Emily i aplikacji w smartfonie o nazwie Count the Kicks (Liczenie kopnięć). Aplikacja ta pozwala mamie na monitorowanie kopnięć i innych ruchów dziecka w trzecim trymestrze ciąży.

 

Emily posługiwała się aplikacją od 28. tygodnia ciąży, by mieć pewność, że jej dziecko wystarczająco dużo się rusza. Przez pięć tygodni dziecko było bardzo ruchliwe. W 33. tygodniu aplikacja zwróciła mamie uwagę, że dziecko nie porusza się tak często jak zazwyczaj. To zaniepokoiło Emily. „Zwykle, gdy tylko usiadłam,  córeczka zaczynała się poruszać i kopać około 10 razy w ciągu mniej niż 10 minut. W czasie lunchu usiadłam i próbowałam policzyć kopnięcia, ale poczułam tylko 3 w przeciągu pół godziny, co na pewno nie było normalne.” Kobieta pojechała do szpitala, gdzie stwierdzono, że pępowina trzykrotnie owinęła się wokół szyi dziecka. Szybka reakcja lekarzy ocaliła Ruby życie. Teraz dziewczynka ma już miesiąc i czuje się dobrze.

 

 

 

 

Aplikacja, dzięki której uratowano życie małej Ruby, została wymyślona przez 5 matek, których dzieci umarły przed narodzinami. Kobiety założyły wspólnie organizację Healthy Birth Day (Zdrowy dzień narodzin) zajmującą się edukowaniem ciężarnych kobiet w zakresie monitorowania ruchów ich dzieci.

 

Źródło: www.lifesitenews.com

By | 2017-07-10T09:35:14+02:00 poniedziałek, 10 lipca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail