Finał 8. Rajdu dla Życia

by

7 lipca w Łodzi nastąpił finał 8. Rajdu dla Życia organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. 27 rowerzystów zorganizowanych w dwóch grupach przemierzyło w ciągu 7 dni łącznie 1190 km. Przejechali przez teren 16 diecezji oraz 8 województw, a spotkali się pod łódzką archikatedrą. Celem, który ich prowadził było danie świadectwa o wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci i promocja duchowej adopcji. Hasło jakie im przyświecało to: „Kierunek Łódź Piotrowa”.

 

Grupa wyruszająca z Gdańska pokonała w ciągu 7 dni dystans ok. 583 km, spędzając na rowerze 31 godzin. Dzienny dystans wynosił od ok 75-103 km. Uczestnicy przejechali przez teren 8 diecezji, 5 regionów Polski i 4 województw. Ważniejsze miejscowości na ich drodze to m.in. Elbląg, Dobre Miasto, Szczytno, Rostkowo k. Przasnysza (miejsce urodzin św. Stanisława Kostki, patrona Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży), Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki-Modlin, Kampinos, Żelazowa Wola, Sochaczew i Łowicz. W grupie jechało 12 rowerzystów, głównie pochodzących z diecezji legnickiej i pelplińskiej oraz 4 osoby obsługi: pilot, pielęgniarka, kierowca busa i rzecznik prasowy.

 

W grupie wyruszającej z  Oświęcimia jechało 15 rowerzystów – 6 dziewczyn i 9 chłopaków  – z archidiecezji krakowskiej, lubelskiej, częstochowskiej i katowickiej, w wieku 13-56 lat. Do tego również były 4 osoby z obsługi Rajdu. Codzienny dystans wynosił od 65 do 105 km, łącznie było to 604 km. Trasa z Oświęcimia do Łodzi przeprowadzona była przez teren 9 diecezji i 5 województw. Ważniejszymi miastami na trasie był Kraków, Mielec, Sandomierz, Kazimierz Dolny i Skierniewice.

 

Rajdowiczom towarzyszyła 40-osobowa Grupa Duchowa, która codziennie modliła się koronką do Bożego Miłosierdzia, a w zamian otrzymywała specjalne zdjęcia oraz słowa z codziennej Eucharystii, w której uczestniczyli Rajdowicze.

 

Czas Rajdu był okazją do duchowej walki o życie nienarodzonych. Uczestnicy Rajdu realizowali cel pielgrzymki przede wszystkim przez modlitwę i wysiłek fizyczny. W trakcie postojów rozdawane były materiały pro-life zawierające wartościowe informacje dotyczące życia ludzkiego i aborcji. Ważnym elementem szerzenia świadectwa o wartości życia były rozmowy z mediami.

 

Źrodło: rajddlazycia.pl

You may also like

Facebook