EIO Mama, Tata i Dzieci: zbieranie podpisów potrwa do 3 kwietnia 2017

by

„Zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelska Mama, Tata i Dzieci na rzecz małżeństwa i rodziny potrwa do 3 kwietnia 2017 roku, czyli dokładnie przez rok od daty jej formalnego rozpoczęcia. Potwierdziłam to w liście adresowanym do wiceprzewodniczącego Komisji Fransa Trimmermansa”mówi Edi Frivaldszky, przewodnicząca Mama, Tata i Dzieci.

 

W tymże liście zwraca się ona również do Komisji o usunięcie z jej strony internetowej błędnej informacji jakoby zbieranie podpisów miałoby się zakończyć we wcześniejszym terminie. Pani Frivaldszky podkreśla również, że ta Inicjatywa jednoczy ludzi w całej Europie: „Wielu ludzi już podpisało Mama, Tata i Dzieci. Tym, którzy jeszcze tego nie zrobili, ale chcą wesprzeć małżeństwo i rodzinę chcemy zapewnić taką możliwość do końca przewidzianego na to czasu.”

 

„Z rozporządzenia Europejskich Inicjatyw Obywatelskich wynika jasno, że ich organizatorzy mają 12 miesięcy na zbieranie podpisów” – mówi Maria Hildingsson, Sekretarz Generalny Mama, Tata i Dzieci. I rzeczywiście, artykuł 5 (5) rozporządzenia 211/2011 stanowi: „Deklaracje poparcia należy zebrać po dacie rejestracji proponowanej inicjatywy obywatelskiej w okresie nieprzekraczającym 12 miesięcy”.

 

„Nie rozpoczęliśmy zbierania podpisów natychmiast po zarejestrowaniu Inicjatywy, ale 4 kwietnia 2016 roku. Było to spowodowane koniecznością konfigurowania systemu zbierania podpisów online z wymaganiami technicznymi określonymi w rozporządzeniu 211/2011 oraz uzyskania jego odbioru technicznego zapewniającego bezpieczeństwo danych osób popierających Inicjatywę” – mówi Pani Frivaldszky kontynuując myśl „dlatego chcemy wyjaśnić nasz zamiar kontynuowania zbierania podpisów do 3 kwietnia 2017, jak to pierwotnie planowano”.

 

Polski Komitet Krajowy Inicjatywy Mama Tata i Dzieci zachęca do niezwłocznego odsyłania podpisów zebranych do tej pory oraz kontynuowania zbiórki aż do 3. kwietnia. Na wszelkie pytania odpowiada koordynator Komitetu pan Jan Urmański [email protected]; tel. 501 089 822.

You may also like

Facebook