Europejska Federacja ONE OF US o potrzebie moralnego „dozbrojenia” zasad, fundamentów i wartości cywilizacji zachodniej

by FUNDACJA JZN
Europejska Federacja ONE OF US potępia wojnę na Ukrainie i stwierdza, że „Europa i cywilizacja zachodnia potrzebują prawdziwego moralnego „dozbrojenia” swoich zasad, fundamentów i wartości. To „dozbrojenie” zaczyna się od obrony życia każdego człowieka”.

Europejska Federacja ONE OF US opublikowała na swoich stronach internetowych oświadczenie w sprawie wojny na Ukrainie zatytułowane: „Obrona ŻYCIA z okopu wojny”. Cytuje w nim wypowiedzi liderów organizacji pro-life z całej Europy.

Prezydent Europejskiej Federacji ONE OF US Jaime Mayor Oreja, apeluje o „potrzebę 'moralnego dozbrojenia’ Europy i cywilizacji zachodniej. Brak zasad, wartości i fundamentów to oznaki słabości, która została wykorzystana przez Putina do wypowiedzenia wojny Ukrainie. To „dozbrojenie moralne” musi się zacząć od obrony każdego człowieka, istoty działania Federacji ONE OF US i jej członków”.

Jakub Bałtroszewicz, Sekretarz Generalny Federacji ONE OF US i Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Rodziny stwierdził, że jest bardzo dumny, że Polska tak szeroko otworzyła drzwi dla uchodźców z Ukrainy. „Bezprecedensowa solidarność i gościnność obywateli mojego kraju to prawdziwa postawa pro-life, która powinna być przykładem dla Europy i świata. Teraz zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby powstrzymać szaleństwo wojny i nie zapominajmy o Ukrainie i jej dzieciach, kiedy wojna – miejmy nadzieję – się skończy” – zaapelował Jakub Bałtroszewicz.

W oświadczeniu Europejskiej Federacji ONE OF US głos zabrali także: Marina Casini, prezes włoskiego Movimento Per la Vita, Julio Tudela Cuenca, dyrektor Obserwatorium Bioetyki UCV, Philippe de Saint Germain z Fundacji Jérôme Lejeune, Christian Frei z Platformy Kulturalnej ONE OF US, Leontine Bakermans z ONE OF US Netherlands, Elisabetta Pittino, członkini zarządu ONE OF US, Ignacio García Juliá z Foro de la Familia oraz Alicja Latorre z Hiszpańskiej Federacji Stowarzyszeń Obrony Życia.

„Federacja ONE OF US jest dziś, jak zawsze, z ofiarami wojny. Niestrudzenie bronimy wartości każdego ludzkiego życia, narodzonego i nienarodzonego, mężczyzn i kobiet, dzieci i osób starszych, i prosimy o szacunek i troskę o każde ludzkie życie, od pierwszej chwili jego istnienia. Za to wszystko dziękujemy Wam Ukraińcom pro-life i ludziom dobrej woli, którzy na co dzień promują kulturę życia i podnoszą nasz głos i ręce w sprawie ustania kultury śmierci na Ukrainie i na całym świecie” – czytamy w oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia w języku polskim dostępna jest na stronie www.jedenznas.pl:

„Obrona ŻYCIA z okopu wojny”

Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US powstała na gruncie Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej o tej samej nazwie, która zebrała 2 miliony głosów Europejczyków pod postulatem zakończenia finansowania ze środków publicznych UE aborcji (szczególnie w krajach trzeciego świata) oraz eksperymentów na embrionach ludzkich. Jest największą tego typu organizacją w Europie. Należą do niej m.in. Fundacja JEDEN Z NAS oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny.

You may also like

Facebook