FAFCE udziela poparcia dla inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”

/FAFCE udziela poparcia dla inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”

FAFCE udziela poparcia dla inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”

Federacja Europejskich Stowarzyszeń Rodzin Katolickich (FAFCE) wyraziła swoje pełne poparcie dla obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” mającej na celu wyeliminowanie z polskiego prawa możliwości zabijania nienarodzonych dzieci ze względu na podejrzenie o ich chorobie lub niepełnosprawności.

 

Podpisy pod inicjatywą w liczbie około 830 tysięcy (przy wymaganym minimum 100 tysięcy) są już w parlamencie, który ma trzy miesiące na wyznaczenie terminu pierwszego czytania projektu ustawy.

 

Prezes FAFCE, Antoine Renard, podkreślił, że „wszystkie media i przywódcy polityczni powinni zastanowić się nad prawdziwym znaczeniem aborcji, która zawsze jest tragedią dla dziecka, kobiety i wszystkich krewnych. Nasza historia ma coś do powiedzenia w tej sprawie, szczególnie o eugenice. Jednocześnie instytucje europejskie muszą przestrzegać zasady pomocniczości w tej kwestii, a żadna rezolucja nie może ingerować w cieszącą się popularnością inicjatywę ustawodawczą: jest to dobry znak dla naszej demokracji, że 830 tysięcy obywateli może wyrazić swoją wolę i w ten sposób uczestniczyć w procesie demokratycznym”.

 

Założona w 1997 roku FAFCE reprezentuje stowarzyszenia rodzin katolickich z 14 krajów europejskich i zrzesza 22 organizacje. Ma status obserwatora przy Radzie Europy i jest członkiem Międzynarodowej Konferencji Organizacji Pozarządowych Rady Europy. Podejmuje różnorodne działania na rzecz ochrony wartości życia i rodziny.

By | 2017-12-26T20:13:53+01:00 czwartek, 14 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail