Federacja ONE OF US: „Zasada równości wszystkich ludzi wymaga ochrony człowieka od pierwszej chwili jego istnienia”

/Federacja ONE OF US: „Zasada równości wszystkich ludzi wymaga ochrony człowieka od pierwszej chwili jego istnienia”

Federacja ONE OF US: „Zasada równości wszystkich ludzi wymaga ochrony człowieka od pierwszej chwili jego istnienia”

Przed zwołaniem w Brukseli 28 września marszu za aborcją przez grupę, która utworzyła tak zwane feministyczne zawołanie „Aborcja, kobieto decyduj!” o prawie do aborcji, Federacja ONE OF US przypomina, że równość wszystkich ludzi wymaga ochrony każdego poczętego „jednego z nas”.

 

Jaime Mayor Oreja, Prezydent  Federacji  ONE OF US przypomina, że „niemożliwe jest budowanie społeczeństwa na tym fałszywym prawie”.

 

Carlo Casini, Honorowy Prezydent Federacji ONE OF US, ze swojej strony zadaje następujące pytania organizatorom marszu: „Poczęty jest człowiek czy rzecz? Podmiot czy przedmiot? Czy poczęty jest «jednym z nas»?. Odpowiedź NIE na ostatnie pytanie nie ma żadnego uzasadnienia. Czy zasada równości w godności ma zastosowanie do wszystkich ludzi, włączając tych najuboższych, małych i słabych, czy też odnosi się tylko do pewnych kategorii ludzi? Dlaczego w przypadku wątpliwości należy zastosować zasadę ostrożności, stosowaną bezdyskusyjnie w kwestiach ekologii, a w dyskusjach o życiu ludzkim się jej nie stosuje? Nie możemy nie rozgłaszać prawdy, którą odkrywa przed nami nauka i rozum, prawdy, której współczesne prawo nie może zaprzeczyć”.

 

Federacja ONE OF US twierdzi, że aborcja nie jest wyłącznie tematem dla kobiet, obrońców życia czy lobby aborcyjnego. Temat ten odwołuje się do wszystkich. W skutek społecznych i kulturowych procesów, wygenerowano szereg zjawisk przez które wydaje się, że jedynym liczącym się kryterium jest dominacja myślenia charakteryzującego się pogardą dla godności osoby.

 

ONE OF US podkreśla dowody zaczerpnięte z nauk genetycznych na to, że w momencie zapłodnienia komórki jajowej przez plemnik zaczyna się życie, które nie jest częścią żadnego z rodziców, ale jest nowym człowiekiem zdolnym do samodzielnego rozwoju. W momencie zapłodnienia rozpoczyna się historia nowego ludzkiego życia powołanego do rozwoju wszystkich swoich charakterystycznych cech aż do osiągnięcia ich pełni.

 

W obliczu tych dowodów, Federacja ONE OF US stwierdza, że „ustrój polityczny musi zapewnić wystarczającą gwarancję przestrzegania fundamentalnych praw osoby, w przeciwnym razie straci swoją zasadność. Dzisiaj musimy domagać się od państw i przepisów prawa, z całym ich historycznym dorobkiem racjonalizmu i humanizmu, zapewniania efektywnej prawnej ochrony wartości, która należy ludziom – nie ma ważniejszego prawa niż prawo każdego człowieka do życia i fizycznej integralności.

 

Podobnie, Federacja ONE OF US podkreśla, iż „prawne przyzwolenie na dokonywanie aborcji nie jest «postępem» ale «krokiem wstecz» cywilizacji”.

By | 2017-09-29T12:55:43+02:00 piątek, 29 września 2017|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail