Francja: doświadczenia na ludzkich embrionalnych komórkach macierzystych

by

Naukowcy z Francji przeprowadzili eksperymenty mające na celu grupowanie ludzkich komórek embrionalnych bez zewnętrznego wsparcia, wyłącznie za pomocą magnesów.

 

Francuskie publiczne organizacje pracowników naukowych CNRS (The National Center for Scientific Research) i Inserm (The National Institute of Health and Medical Research) badali możliwość grupowania komórek za pomocą magnesów, by tworzyć grube lub duże obszary tkanki z komórek, które mogłyby być następnie „powoli” modyfikowane. Takie tkanki byłyby używane w medycynie regeneracyjnej.

 

W swoich badaniach opublikowanych w Nature Comunications naukowcy stwierdzili, że zastosowane przez nich techniki nie wpłynęły na funkcje ani na zdolność do różnicowania komórek macierzystych. Ponadto wykazały, że wykorzystane w doświadczeniach „magnetyczne uderzenia” naśladujące bicie serca doprowadziły do różnicowania się embrionalnych komórek macierzystych w komórki mięśnia sercowego.

 

Przypominamy, że wykorzystywanie ludzkich embrionalnych komórek macierzystych nawet do najbardziej szczytnych celów jest nieetyczne, ponieważ te tak nazywane „embrionalne komórki macierzyste” to embriony – ludzie w najwcześniejszym stadium rozwoju.

 

Źródło: www.genethique.org

You may also like

Facebook