Flash mob w obronie prześladowanych chrześcijan na Rynku Głównym w Krakowie

by

Szacuje się, że co kilka minut na świecie ginie chrześcijan z powodu wyznawanej religii. Rocznie za wiarę w Chrystusa ginie około 105 tysięcy osób. 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych.

 

Na Rynku Głównym w Krakowie w piątek 4 listopada o 15.00 miał miejsce Flash mob – akcja informacyjna, mająca na celu przybliżyć problem prześladowań chrześcijan na świecie. Akcja była zapowiedzią II Europejskiego Kongresu w Obronie Chrześcijan, który odbywał się w Krakowie w dniach 4-5 listopada.

 

W akcji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Uczestnicy happeningu tuż po tym, jak rozległ się dźwięk syreny, uklęknęli na płycie rynku na znak solidarności z prześladowanymi chrześcijanami. Szczególną uwagę przechodniów zwróciły stroje młodych uczestników flash moba, które przypominały stroje koptyjskich więźniów prowadzonych na egzekucję przez dżihadystów z ISIS. Następnie z mikrofonów wszyscy przechodnie mogli usłyszeć informacje o skali i rozmachu prześladowań chrześcijan w świecie.

 

„Ci, którzy obserwowali happening, nie kryli wzruszenia, a wiele osób także spontanicznie uklęknęło i pochyliło głowy na znak solidarności z tymi, którzy są mordowani i prześladowani” – informuje Gość Niedzielny. Po happeningu z dziennikarzami spotkał się abp Issam John Darwish z Zahleh, z Libanu. Hierarcha Kościoła na Bliskim Wschodzie apelował o pokój – „to, czego nam najbardziej potrzeba, to pokój. Jeśli on nastanie, świat nie będzie musiał nam pomagać ani borykać się z falą uchodźców”.

 

Źródło: krakow.gosc.pl

 

 

 

Fot. archiwum własne

 

https://www.youtube.com/watch?v=JCSMDDGaYdo

You may also like

Facebook