„Każde ludzkie życie jest święte” – nowa akcja pro-life Małych Sióstr Ubogich

by

Promowanie wartości świętości życia – taka idea przyświeca Małym Siostrom Ubogich, które zainicjowały nową akcję pro-life, łączącą dwa pokolenia „młodych i starszych” (ang. youth & aged). Małe Siostry stworzyły w tym celu teledysk, którego przekaz jest następujacy: „teraz jest czas, aby stanąć w obronie życia, w obronie tych, którym zagraża kultura śmierci – tych bardzo młodych, i tych bardzo starych”.

 

YOUTH & AGED for Life to „międzypokoleniowa grupa modlitewna pro-life”, podkreślają Małe Siostry. „Każde spotkanie składa się z katechezy, sprawozdania z aktualnych lokalnych inicjatyw pro-life, wspólnego śpiewu oraz modlitwy różańcowej”, tłumaczy jedna z sióstr. Pomysłodawczynie inicjatywy mówią, że ten schemat może posłużyć jako „szablon”, który będzie mógł zostać dostosowany i wykorzystany w rodzinach, parafiach, szkołach czy domach opieki w całej Ameryce Północnej.

 

 

Małe Siostry Ubogich poświęcają się służbie osobom starszym. W Ameryce Północnej prowadzą kilkadziesiąt domów, w których „ofiarują się w służbie najbardziej ubogim wszystkich ras i religii, i przygarniają ich do siebie jak samego Chrystusa, troszczą się o nich jak w rodzinie, traktując wszystkich z godnością, dopóki Bóg nie wezwie ich do siebie”.

 

W maju br. Małe Siostry wygrały batalię prawną z administracją prezydenta Baracka Obamy. Chciała ona zmusić zakonnice do wykupowania ubezpieczeń zdrowotnych, obejmujących środki antykoncepcyjne, sterylizację i pigułki aborcyjne. W razie odmowy siostry miały zapłacić karę 70 mln dolarów (czytaj więcej: gosc.pl).

 

Źródło: www.lifesitenews.com

You may also like

Facebook