Fragment homilii wygłoszonej podczas wręczenia medalu Pro Ecclesia et Pontifice inż. Antoniemu Ziębie

/Fragment homilii wygłoszonej podczas wręczenia medalu Pro Ecclesia et Pontifice inż. Antoniemu Ziębie

Fragment homilii wygłoszonej podczas wręczenia medalu Pro Ecclesia et Pontifice inż. Antoniemu Ziębie

Dr inż. Antoni Zięba, znany obrońca życia i rodziny, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka oraz wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, został 19 marca, w Uroczystość św. Józefa, odznaczony Medalem Pro Ecclesia et Pontifice („Dla Kościoła i Papieża”). Jest to wysokie odznaczenie przyznawane przez papieża, na wniosek biskupa diecezjalnego, osobom szczególnie zaangażowanym w pracę na rzecz Kościoła. Do abp Marka Jędraszewskiego z prośbą o przyznanie orderu zwróciła się Fundacja „Jeden z nas”. Publikujemy fragment homilii wygłoszonej w tym dniu przez Abp Marka Jędraszewskiego.

 

Fragment Homilii Abp Marka Jędraszewskiego:

 

Drodzy siostry i bracia, jak słyszeliśmy z ust księdza prałata na początku dzisiejszej Mszy Świętej, dzisiejsza uroczystość będzie miała szczególne zakończenie – oto panu doktorowi inżynierowi Antoniemu Ziębie zostanie wręczone specjalne papieskie odznaczenie Pro Ecclesia et Pontifice. Odznaczenie, które Ojciec Święty Franciszek przyznał panu inżynierowi w dniu 18 stycznia tego roku. Chcieliśmy, aby właśnie dzisiaj, w uroczystość świętego Józefa, w tym szczególnym miejscu, jakim jest Bazylika Mariacka, w święto patronalne Krakowa, to odznaczenie mogło być panu inżynierowi wręczone. Właśnie dlatego, że dzięki swojemu ogromnemu zaangażowaniu na rzecz obrony życia, staje przed nami jako ktoś, kto rzeczywiście wziął do serca to wezwanie, które anioł skierował do świętego Józefa: „Nie bój się przyjąć dziecka”. On walczy o dzieci innych mężów i mężczyzn, o dzieci w innych rodzinach, w imię najbardziej pięknie pojętej solidarności międzyludzkiej. I dlatego to jego zaangażowanie w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka, którego jest prezesem, ta jego praca jako wiceprezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, ten jego udział w krucjatach modlitwy w obronie poczętych dzieci, ta jego inicjatywa Światowej Krucjaty Modlitwy w Intencji Obrony Życia Człowieka – World Prayer for Life, jego wezwania, by organizować narodowe marsze w obronie życia, by nie zaprzestawać w apelach o to, aby każdy z nas okazał się człowiekiem, a człowiekiem w pełni okazuje się ten, który czuje się odpowiedzialny za los drugiego, który chce być stróżem życia drugiego człowieka, zwłaszcza tego z jednej strony najbardziej niewinnego, a z drugiej strony najbardziej bezbronnego. Bronić życia, wejść na drogę świętego Józefa, wejść na drogę zbawienia.

 

Dziękując panu inżynierowi za jego dokonania, módlmy się drodzy siostry i bracia podczas tej przenajświętszej Eucharystii, abyśmy się nie lękali bronić życia innych ludzi, abyśmy w tej obronie widzieli wspaniały przejaw tego, że naprawdę ludzki los nie jest nam obojętny. Święty Józefie, patronie nasz, módl się za nami. Amen.

 

By | 2018-03-29T11:20:17+02:00 piątek, 30 marca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail