Franciszek poświęcił w Watykanie dzwon „Głos Nienarodzonych” dla Zambii

by FUNDACJA JZN
Podarowany przez polską fundację dzwon dla Zambii poświęcił Papież tuż przed rozpoczęciem audiencji. Nosi on nazwę „Głos Nienarodzonych” i jak powiedział sam Franciszek, będzie przypominał o konieczności ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Trafi do katedry Dzieciątka Jezus w Lusace i odwiedzi wiele zambijskich miejscowości.

W uroczystości poświęcenia dzwonu, która odbyła się przy Auli Pawła VI, wziął udział metropolita Lusaki abp Alick Banda, a także wiceprezes Fundacji Życiu Tak Bogdan Romaniuk.

„Taki dzwon jest już w Polsce, w Ekwadorze, w Ukrainie. Ma upominać się o życie poczęte. 50 milionów dzieci poczętych co roku mordowanych jest w wyniku aborcji na świecie. To proceder noszący znamiona zbrodni przeciwko ludzkości. Musimy o tym mówić, musimy o tym krzyczeć. 3 lata temu Fundacja im. Niepokalanego Poczęcia NMP zwróciła na to uwagę, tworząc „Głos Nienarodzonych”. To symbol, który upomina się o życie poczęte. Bardzo jesteśmy wdzięczni Papieżowi Franciszkowi, że za każdym razem, kiedy ten symbol trafia do poszczególnego kraju, a przypomnę, nie ma dziś kraju wolnego od aborcji, Papież Franciszek pochylając się nad życiem poczętym, pochylając się nad tym symbolem, za każdym razem go błogosławi i za każdym razem uderza symbolicznie jako pierwszy – Głowa Kościoła. Bardzo cieszymy się, że kolejne kraje już ten symbol zauważają i mam nadzieję, że w niedługim czasie dzwon „Głos Nienarodzonych” trafi do Meksyku, do Francji, do Nikaragui.“

Na poświęconym przez Papieża dzwonie znajduje się symbol pierścieni biskupich Zambii i Polski połączonych obrączką. Upamiętnia spotkanie duchownych tych krajów, o czym przypomina napis: „Znak duchowej więzi między Kościołem Rzymskokatolickim w Zambii i w Polsce. Warszawa, 17 maja 1970 r.”.

Źródło: Vatican News

You may also like

Facebook