Fundacja Donum Vitae zaprasza na spotkania rodziców po stracie dziecka. Uruchomiła telefon zaufania

/Fundacja Donum Vitae zaprasza na spotkania rodziców po stracie dziecka. Uruchomiła telefon zaufania

Fundacja Donum Vitae zaprasza na spotkania rodziców po stracie dziecka. Uruchomiła telefon zaufania

Śmierć osoby bliskiej zawsze jest niezwykle trudnym doświadczeniem. Szczególnie trudnym, gdy tą osobą jest dziecko. Fundacja Donum Vitae zaprasza wszystkich doświadczonych śmiercią dziecka na spotkania dla rodziców po stracie. Uruchomiła również telefon zaufania, pod którym można uzyskać wsparcie w najtrudniejszych momentach.

 

Grupa wsparcia powstała 15 października 2014 w Dniu Dziecka Utraconego. Jej celem jest stworzenie przestrzeni do przeżycia żałoby, odnalezienie wsparcia w innych, którzy również są uczestnikami tego trudnego doświadczenia.

 

Spotkania mają charakter otwarty, odbywają się w każdą drugą środę miesiąca o godz. 19.00 w parafii św. Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie.

 

Każde spotkanie poprzedzone jest Mszą świętą, sprawowaną w intencji zmarłych dzieci oraz ich rodziców.

 

W trudnych momentach można również skorzystać z telefonu zaufania. „Jeśli doświadczyłeś śmierci dziecka, przeżywasz żałobę, masz coraz więcej pytań i coraz mniej odpowiedzi, to właśnie dla Ciebie uruchomiliśmy telefon zaufania, pod którym możesz uzyskać wsparcie w tych najtrudniejszych momentach” – informuje Fundacja.

 

Dyżury telefonu zaufania:

 

PONIEDZIAŁEK – godz. 20–22, tel. 504 646 015 – duszpasterz rodziców po stracie

ŚRODA – godz. 20–22, tel. 504 646 015 – duszpasterz rodziców po stracie

CZWARTEK – godz. 9–11, tel. 503 395 222 – terapeutka, mama po stracie

 

Jeśli jest taka potrzeba, można zadzwonić w tych godzinach, aby umówić się na dłuższą rozmowę, bądź spotkanie. Osobą dyżurującą jest duszpasterz osób z doświadczeniem śmierci dziecka, zaangażowany w działania Fundacji Donu Vitae oraz terapeutka, mama z doświadczeniem utraty.

 

 

Fundacja Donum Vitae powstała z troski o małżeństwa i rodziny cierpiące z powodu problemów z płodnością. Poprzez promocję naturalnych metod planowania rodzicielstwa, w tym naprotechnologii, gałęzi medycyny wspierającej płodność małżeńską, pragni przywrócić im nadzieję na odzyskanie zdrowia prokreacyjnego i naturalne poczęcie upragnionego dziecka. Obok promocji Naprotechnologii misją fundacji jest wspieranie osób w doświadczeniu śmierci dziecka przed jego narodzeniem oraz szerzenie informacji dotyczących tego bolesnego doświadczenia.

 

Źródło: www.fundacjadonumvitae.pl

By | 2017-12-22T17:49:34+01:00 piątek, 22 grudnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail