Fundacja Małych Stópek wspiera matkę samotnie wychowującą 6-cioro dzieci

/Fundacja Małych Stópek wspiera matkę samotnie wychowującą 6-cioro dzieci

Fundacja Małych Stópek wspiera matkę samotnie wychowującą 6-cioro dzieci

Fundacja Małych Stópek zakupiła jagody od matki samotnie wychowującej 6 dzieci. Organizacja prowadzi akcję, której celem jest zakup żywności dla potrzebujących.

Już jest pierwsze 30 słoików jagód, a będzie ich potrzeba na tę chwilę ponad 100, bo uzbieraliśmy już około 6 tys. zł …

Opublikowany przez Fundacja Małych Stópek Piątek, 17 lipca 2020

Prezes Fundacji Małych Stópek, ks. Tomasz Kancelarczyk, opowiada o kobiecie, która cały dochód czerpie z zebranych jagód.

– Goszcząc w jednym z lubuskich miasteczek, gdzie odbierałem zebrane pieluchy, otrzymałem w prezencie słoiczek konfitur z jagód. Bardzo lubię jagody i ślinka mi już ciekła na myśl, że za chwilę otworzę go i opróżnię ze smacznej zawartości. Jednakże po usłyszeniu historii powstania tych konfitur postanowiłem, że pozostawię ich konsumpcję na wyjątkową okazję – akcentuje ks. Tomasz Kancelarczyk.

Jagody to przysmak wielu Polaków. W porze letniej smakołyk cieszy się dużą popularnością.

– Te jagody zostały zebrane przez bardzo ubogą kobietę samotnie wychowującą sześcioro dzieci, bardzo boleśnie doświadczoną przez życie. Zbiera je nie sama, ale wraz ze swoimi dziećmi, które przecież nie może pozostawić bez opieki – opowiada duchowny.

– Dlatego dzień w dzień wraz z nimi zbiera jagody i sprzedaje po 18 zł za litr. Ot, takie to mają wakacje jej dzieci, że każdego dnia spacerują po lesie i poszukują fioletowych kuleczek. Ale niestety nie jest to dla nich fajna zabawa – dodaje ks. Tomasz Kancelarczyk.

Fundacja Małych Stópek zakupiła 20 litrów jagód. Wszystkich pragnących wesprzeć kobietę z dziećmi organizacja zachęca do wpłaty na konto fundacji. W zamian zaś każdy ofiarodawca otrzyma symboliczny słoik jagód.

–  Zadeklarowałem kupno 20 litrów jagód i nie po 18 zł, ale po 25 zł. Ktoś może mi zadać pytanie: „Co ksiądz z nimi zrobi?”, a ja odpowiadam pytaniem: „Co wy z nimi zrobicie?” – wskazuje kapłan.

Za zebrane pieniądze Fundacja Małych Stópek zakupi artykuły spożywcze dla kobiety z dziećmi.

https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/posts/3098058246974179
Anna Pleskot, Fundacja Małych Stópek/radiomaryja.pl
By | 2020-07-29T09:12:03+02:00 środa, 29 lipca 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook