Czy Polska znowu stanie się iskrą, która wyjdzie na świat dając mu odebraną nadzieję?

/Czy Polska znowu stanie się iskrą, która wyjdzie na świat dając mu odebraną nadzieję?

Czy Polska znowu stanie się iskrą, która wyjdzie na świat dając mu odebraną nadzieję?

To jest ten moment. To jest ten czas. Widząc, że Parlament RP nie robi nic w sprawie eliminacji aborcji eugenicznej, poprosiliśmy i zaapelowaliśmy, by to właśnie Prezydent Rzeczypospolitej wyszedł z inicjatywą takiej ustawy – ustawy, o której wielokrotnie powtarzał, że podpisałby ją, gdy tylko trafi na jego biurko – pisze Jakub Bałtroszewicz w najnowszym newsletterze do przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS przypominając o Liście otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym Polska Federacja Ruchów Obrony Życia i Rodziny apeluje o eliminację przesłanki eugenicznej z polskiej ustawy antyaborcyjnej.

 

Poniżej publikujemy pełną treść najnowszego newslettera do Przyjaciół Fundacji JEDEN Z NAS:

Szanowni Państwo!
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

Wszyscy chyba odetchnęliśmy z ulgą, że momentami brutalna kampania prezydencka dobiegła końca. Poziom złych emocji, który jej towarzyszył, doprowadził do wielu podziałów i kłótni w rodzinach, wśród bliskich i znajomych. Dzisiaj, kiedy kurz powoli opada, widzimy, że podziały zostały i niestety są bardzo silne. Dlatego tak bardzo potrzebna jest teraz praca i wysiłek, by je niwelować, byśmy jako naród przestali być dwoma nienawidzącymi się plemionami.

Również sprawa ochrony nienarodzonego życia dzieli ludzi. Ale czy można ją porównywać do preferencji politycznych? Czy może ona mieć po prostu wagę opinii danego człowieka, który ma swoje racje? Otóż nie. Tutaj walka jest znacznie istotniejsza, bo wybieramy między życiem a śmiercią. Z jednej strony wszystkie fakty naukowe: biologiczne i genetyczne są po naszej stronie, a z drugiej słyszymy wołanie środowisk feministycznych o tak zwane prawa reprodukcyjne i seksualne oraz o pseudo-wolność, której według nich chce się pozbawić kobiety. Co więcej Unia Europejska dyskutując o praworządności w Polsce jako jeden z głównych argumentów, że jej nie ma, wskazuje właśnie tzw. prawo kobiet do aborcji…

Prezydentem RP na kolejne 5 lat zostanie Andrzej Duda. Jak sam o sobie powiedział, Prezydent RP w drugiej kadencji odpowiada jedynie przed Bogiem, narodem i historią. I jest w tym wiele prawdy, Pan Prezydent nie może walczyć o trzecią kadencję, jest wolniejszy politycznie do działania w zgodzie z własnymi przekonaniami i sumieniem.

Zatem to jest ten moment. To jest ten czas. Widząc, że Parlament RP nie robi nic w sprawie eliminacji aborcji eugenicznej, poprosiliśmy i zaapelowaliśmy (pełna treść apelu tutaj), by to właśnie Prezydent Rzeczypospolitej wyszedł z inicjatywą takiej ustawy – ustawy, o której wielokrotnie powtarzał, że podpisałby ją, gdy tylko trafi na jego biurko. Czy oczekujemy wiele? Czy ochrona przed aborcją dzieci, których jedyną winą jest podejrzenie choroby jak np. zespół Downa, jest aż taka trudna? Na to pytanie Pan Prezydent będzie musiał odpowiedzieć sam – jak sam mówi – przed Bogiem, narodem i historią. My, naród z nadzieją na tę odpowiedź będziemy czekać.

Dziękujemy za Wasze towarzyszenie nam i nieustanne wsparcie. Cieszy i budzi dumę, że dostrzegacie naszą pracę i wysiłek w reprezentowaniu najbardziej bezbronnych dzieci. Mimo wakacji proszę nie zapominacie o darowiznach, ponieważ tylko dzięki nim możemy dalej pracować. Każde 20, 50 czy 100 zł to cegiełka pomagająca budować cywilizację życia w Waszym imieniu dla nas wszystkich i dla przyszłych pokoleń. Czy Polska znowu stanie się iskrą, która wyjdzie na świat dając mu odebraną nadzieję? Musimy wierzyć, że tak.

Wszystkiego dobrego i wspaniałych wakacji! Jakub

Zachęcamy do subskrypcji newslettera Fundacji JEDEN Z NAS, a także Newslettera Bioetycznego. Zostaw swój e-mail, a będziesz otrzymywał aktualne informacje ze świata pro-life.

By | 2020-10-12T13:48:25+02:00 środa, 29 lipca 2020|Federacja, Wszystkie|

About the Author:

Facebook