Fundacja Małych Stópek zachęca do wsparcia kobiet z domu samotnej matki

by

Fundacja Małych Stópek, która od blisko pięciu lat podejmuje działania na rzecz obrony życia – zachęca do włączenia się w kolejną inicjatywę pro-life. O pomyśle udzielenia wsparcia Domowi Samotnej Matki w Poczerninie – mówi ks. Tomasz Kancelarczyk, pomysłodawca i prezes Fundacji.

 

„Bardzo ważnymi miejscami opieki nad kobietami w ciąży znajdującymi się w trudnej sytuacji są domy samotnej matki. Wielokrotnie Fundacja Małych Stópek kierowała kobiety do takich placówek na terenie całego kraju. Dobrze zdajemy sobie sprawę, jak są one istotne” podkreśla ks. Tomasz Kancelarczyk.

Prezes Fundacji Małych Stópek zwraca uwagę, że ważne jest nie tylko to, aby kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji dać dach nad głową, wyżywienie i opiekę, ale także przygotowywać je do pełnienia roli matki, roli opiekunki nad małym dzieckiem. „W związku z tym – jak wskazuje kapłan – Fundacja Małych Stópek podjęła decyzję o wsparciu jednego z takich domów”.

 

„Tą placówką jest Dom Samotnej Matki w Poczerninie. Można powiedzieć, że Fundacja Małych Stópek weźmie w opiekę Dom Samotnej Matki w Poczerninie, a przez to każdy, kto dołącza się do naszych działań będzie mógł powiedzieć: to jest NASZ Dom Samotnej Matki” zaznacza ks. Tomasz Kancelarczyk.

 

Dom Samotnej Matki w Poczerninie potrzebuje pomocy. Do właściwego funkcjonowania placówki niezbędne jest przeprowadzenie gruntownego remontu.

 

„Teraz w okresie zimowym okazało się, że trzeba zmodernizować system centralnego ogrzewania. Rozumiemy, że to jest bardzo ważne, gdy na zewnątrz panuje mróz (…).  Sercem takiego domu z pewnością jest kuchnia. O tej, co jest obecnie, nie moglibyśmy powiedzieć, że jest kuchnią XXI w., a taka powinna być. Chcemy dokonać całkowitego remontu kuchni tak, aby służyła we właściwy sposób osobom mieszkającym w Domu Samotnej Matki. Pragniemy również, aby miejsca pobytu kobiet: ich pokoje, łazienki – były na właściwym poziomie, a kobiety, które tam trafią czuły się dobrze, bezpiecznie i – mimo trudnej sytuacji, w której się znalazły – także komfortowo” akcentuje ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek została powołana do życia 5 kwietnia 2012 r. w Szczecinie. Działania Fundacji obejmują całoroczną formację i edukację młodzieży, kształtowanie opinii publicznej oraz pomoc matkom, które zrezygnowały z zamiaru aborcji i urodziły swoje dziecko.

 

https://www.youtube.com/watch?v=oRcOWUOvyk8

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

You may also like

Facebook