Gdańsk – obrońcy życia zachęcają do wsparcia w przygotowywaniu wyprawek dla potrzebujących matek

/Gdańsk – obrońcy życia zachęcają do wsparcia w przygotowywaniu wyprawek dla potrzebujących matek

Gdańsk – obrońcy życia zachęcają do wsparcia w przygotowywaniu wyprawek dla potrzebujących matek

Obrońcy życia z Gdańska potrzebują pomocy w przygotowaniu wyprawek dla potrzebujących matek z dziećmi – informuje Radio Maryja. 

 

Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas radości i upominków. Obrońcy życia z Human Life International Polska pomagają tym mamom, które rodząc dziecko, nie mają dosłownie nic. Zasiłki i 500 plus dostaną najwcześniej po trzech miesiącach, o ile ktoś pomoże im od razu wypełnić wszystkie wnioski. Potrzebne są zatem wyprawki dla noworodków.

 

– Tutaj pewne rzeczy muszą być nowe, czyli becik, pieluszki, pościel, te podstawowe rzeczy, które są potrzebne, by to malutkie dziecko miało odpowiednie warunki bytowania – podkreśla Ewa Kowalewska.

 

Cały zestaw wyprawki kosztuje 231 zł. Środki można przekazywać za pośrednictwem strony internetowej Human Life Intenational Polska.

 

– Widziałam łzy w oczach mam, które po prostu nie widziały perspektywy, a tymczasem okazuje się, że są ludzie, którzy pomogą, nawet skarpetki na drutach zrobią, żeby to dziecko miało, bo ono nie ma własnej babci i ona dla niego tych skarpetek nie zrobi. To jest bardzo ważne – żebyśmy okazali serdeczność. Ta serdeczność również ratuje życie, bo mama musi uwierzyć, że da sobie radę, że nie będzie sama, że nie będzie zostawiona w trudniej sytuacji, że są tacy, którzy jej pomogą. Boże Narodzenie to właśnie ten czas – zaznacza Ewa Kowalewska.

 

Human Life International Polska uruchomiło też punkt pomocy rzeczowej, gdzie segregują i piorą używane ubrania dla dzieci. Do Klubu Przyjaciół Ludzkiego Życia na Ulicy Jaśkowa Dolina 47/1a w Gdańsku można też przynieść akcesoria, takie jak wózki czy nosidełka, a także zrobione na drutach sweterki, czapeczki czy skarpetki.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2017-12-26T21:14:16+01:00 środa, 27 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail