Z Gdańska wyruszy ósmy Rajd dla Życia

/Z Gdańska wyruszy ósmy Rajd dla Życia

Z Gdańska wyruszy ósmy Rajd dla Życia

W dniach 30 czerwca do 9 lipca odbędzie się ósmy już Rajd dla Życia, którego celem jest promocja wartości pro-life. Rajd ma charakter ogólnopolski. Jego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej.

 

Uczestnicy rajdu będą przebywać dziennie drogę ok. 70-90 km, a w planie dnia znajdzie się czas na wypoczynek, modlitwę, spotkanie z mieszkańcami miast oraz zwiedzanie. Ideą rajdów jest promocja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. „W miejscowościach, przez które prowadzi trasa, bezpłatnie rozprowadzane są materiały pro life. Inicjatywa ma charakter pielgrzymki życia przez polską ziemię, nie brakuje zatem wspólnej modlitwy za dzieci poczęte oraz świadectwa” – zaznaczają organizatorzy.

 

Tegoroczna trasa będzie prowadzić z Gdańska i wyniesie 561 km. Dotychczasowe rajdy przebiegały między innymi na trasach: Międzyrzecze – Giżycko (I Rajd), Zakopane-Hel (II Rajd), „czwarty Rajd stanowił już część Sztafety dla Życia, organizowanej w łączności z Lotem dla Życia. Sztafeta odbyła się w powietrzu: samolotem i na motoparalotniach; oraz na lądzie, na rowerach”. W ostatnim roku uczestnicy rajdu przyjechali do Krakowa, żeby spotkać się z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieżu.

 

Zapraszamy na stronę wydarzenia: www.facebook.com/rajddlazycia

By | 2017-05-25T13:39:55+02:00 czwartek, 25 maja 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook