Gwatemalscy ustawodawcy będą debatować nad dwoma projektami ustaw dot. aborcji

/Gwatemalscy ustawodawcy będą debatować nad dwoma projektami ustaw dot. aborcji

Gwatemalscy ustawodawcy będą debatować nad dwoma projektami ustaw dot. aborcji

Gwatemalscy ustawodawcy rozpoczęli we wtorek debatę nad dwoma projektami ustaw dot. aborcji – jedna z nich chce rozluźnienia przepisów, druga – zaostrzenia – donosi „France 24”.

 

Obecnie w Gwatemali aborcja dopuszczona legalnie jest tylko w przypadku, gdy zagrożone jest życie matki. „Zabieg” musi być przeprowadzony przez lekarza za zgodą innego lekarza. Ochronę człowieka od poczęcia gwarantuje artykuł 3 konstytucji tego kraju.

 

Proponowany przez lewicową partię opozycyjną projekt ustawy chce poszerzyć dostęp do aborcji do 12. tygodnia ciąży, legalizując ją dla nieletnich dziewcząt, których ciąża powstała w wyniku gwałtu – informuje „France 24”.

 

Drugi projekt ustawy, zaproponowany przez innego senatora opozycji, Fernando Linaresa, ma na celu zwiększenie kar za aborcję. Według „France 24” zapisy tego projektu są niejednoznaczne, szczególnie w odniesieniu do aborcji, do których dochodzi gdy ratowane jest życie matki, oraz poronień.

 

Projekt Linaresa zawiera również propozycje zmian przepisów dotyczących społeczności LGBT i definiuje rodzinę jako składającą się z ojca, matki i dzieci.

 

Niepewne jest, w jaki sposób potoczą się dyskusje nad dwoma projektami ustaw – tym bardziej, że nie mogą zostać przyjęte oba.

 

Źródło: www.france24.com

By | 2018-09-05T14:28:30+02:00 środa, 05 września 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook