Hipokryzja w najgorszym wydaniu. Planned Parenthood broni życia Afroamerykanów, ale tylko tych urodzonych

by FUNDACJA JZN
Aborcyjny gigant Planned Parenthood czerpie zyski z zabijania nienarodzonych czarnych Amerykanów i jednocześnie nie przeszkadza mu to w wyrażaniu sympatii na rzecz ruchu w obronie Afroamerykanów. Na tę hipokryzję zwracają uwagę obrońcy życia.

Planned Parenthood wydało ostatnio oświadczenie, w którym podkreśla, jak bardzo są „zdruzgotani i zasmuceni” przemocą wobec czarnej społeczności w USA.

„Biała supremacja to coś więcej niż lincz i białe kaptury – problem leży w pełnych uprzedzania postawach, które ludzie przyjmują, gdy widzą czarnych ludzi i jak gwałtownie uprzedzenia te mogą się urzeczywistnić. To nadmierne nadzorowanie czarnych, podtrzymywane przez rasistowskie instytucje, budzi bezkarną przemoc w myśl przepisów prawa” – to fragment oświadczenia Planned Parenthood.

Eden Linton z brytyjskiego Stowarzyszenia Obrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) określiła to oświadczenie aborcyjnego giganta jako „skandaliczne”, określając je „hipokryzją w najgorszym wydaniu”.

„Planned Parenthood zostało założone przez Margaret Sanger – rasistkę eugenika, która starała się wysterylizować i eksterminować czarną populację. Planned Parenthood nie tylko zostało założone w celu kontrolowania rozrodczości `gorszych ras`, ale do dziś Planned Parenthood nadal czci Sanger, nazywając ją `kobietą o heroicznych osiągnięciach`” – dodała Linton.

Obrończyni życia przypomniała również badanie z 2016 roku, z którego wynikało, że w Nowym Jorku, nazywanym amerykańską stolicą aborcji, więcej czarnych dzieci ginie na skutek aborcji w klinikach aborcyjnych niż się rodzi.

Oblicza się, że ok. 260 tys. czarnych Amerykanów traci życie każdego roku na skutek aborcji. To więcej niż wzięte razem wszystkie inne najczęstsze przyczyny śmierci Afroamerykanów.

Margaret Higgins Sanger, założycielka Planned Parenthood, często mówiła o konieczności zachowania czystości rasy białej. Po II wojnie światowej stała się jedną z czołowych propagatorek „rewolucji seksualnej”. Jako pierwsza wprowadziła takie pojęcia jak „planowanie rodziny”, „dziecko chciane” czy slogan „kobieta ma prawo do swego brzucha”.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook