Hiszpania: uczestnicy modlitw pod klinikami aborcyjnymi zorganizują swój pierwszy kongres

by FUNDACJA JZN
Uczestnicy modlitw w obronie życia przed klinikami aborcyjnymi w Hiszpanii nie zrazili się wprowadzeniem w 2022 przepisów zakazujących tego typu praktyk religijnych i zapowiedzieli przeprowadzenie swego pierwszego kongresu. Odbędzie się on w dniach 10-11 września w Alicante na wschodzie kraju pod hasłem “Wytwałość w prześladowaniach” a jego uczestnicy omówią na nim m.in. możliwości organizowania modlitw w intencji kobiet zamierzających usunąć ciążę, czego od wiosny br. zakazuje prawo hiszpańskie.

Organizatorem wrześniowego wydarzenia będzie ruch 40 Dni na rzecz Życia, który regularnie odbywa modlitwy pod klinikami aborcyjnymi, aby odradzać kobietom zamiar zabicia ich poczętego dziecka. Według przedstawicielki ruchu Nayeli Rodriguez, mimo wprowadzonych ostatnio zakazów w pierwszej połowie tego roku pod klinikami aborcyjnymi za życiem modliło się w Hiszpanii około 3600 osób. Dodała ona, że w spotkaniu w Alicante wezmą udział liczni goście z kraju i zagranicy, w tym miejscowy biskup José Ignacio Munilla Aguirre.

Na kongresie będą omawiane m.in. takie tematy jak działania na rzecz ograniczenia praktyk aborcyjnych w Hiszpanii, w której 30 sierpnia centrolewicowy rząd Pedro Sancheza skierował do Kongresu Deputowanych – niższej izby parlamentu – projekt ustawy jeszcze bardziej liberalizującej przepisy dotyczące wieku kobiet mogących dokonać aborcji. Według zgłoszonego projektu przerwać ciążę będą mogły dziewczęta, które ukończyły 16 lat, przy czym nie będą one musiały posiadać na to zgody swoich rodziców.

Przerwanie ciąży pod pewnymi warunkami stało się dopuszczalne w Hiszpanii w 1985 i jest ono możliwe do 14. jej tygodnia.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook