Hiszpania: w 33 miastach ruszyła kampania zachęcająca do modlitw pod klinikami aborcyjnymi

by FUNDACJA JZN
We wtorek na terenie 33 dużych hiszpańskich miast ruszyła akcja marketingowa zachęcająca do organizowania i uczestnictwa w modlitwach pod klinikami aborcyjnymi. Kampania prowadzona jest pod hasłem “Unieważnieni”, odnoszącej się do ofiar aborcji. Akcja jest prowadzona przez hiszpańskie Katolickie Stowarzyszenie Propagandzistów (ACP), które potwierdziło, że na wiatach reklamowych pojawiło się już w sumie 260 plakatów zachęcających do udziału w modlitwach w obronie życia nienarodzonych.

Na plakatach, na których widnieje napis “Wspaniale jest modlić się pod kliniką aborcyjną”, wskazano na dużą skalę zjawiska przerywania ciąży w Hiszpanii. Autorzy kampanii przypomnieli, że w tym kraju co roku przeprowadzanych jest około 100 tys. zabiegów przerywania ciąży. Odnotowali też, że osoby modlące się pod klinikami aborcyjnymi próbujące uratować nienarodzonych “uznawane są za dopuszczających się przestępstw”.

W Hiszpanii nie milkną tymczasem echa informacji o planowanej przez współrządzących krajem socjalistów (PSOE) nowelizacji kodeksu karnego w taki sposób, aby uniemożliwić organizacji modlitw w sąsiedztwie klinik aborcyjnych. Posłowie Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej chcą, aby uczestnicy tego typu wydarzeń byli sądzeni na takich samych zasadach, jak osoby stosujące przemoc domową wobec kobiet.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook