Holenderski raport opowiada się za tworzeniem ludzkich embrionów w celach naukowych

/Holenderski raport opowiada się za tworzeniem ludzkich embrionów w celach naukowych

Holenderski raport opowiada się za tworzeniem ludzkich embrionów w celach naukowych

Holenderska Rada Lekarska zaleca, aby zezwolić na tworzenie ludzkich embrionów w celach badawczych. Wprowadzenie takich zmian w prawie utorowałoby drogę do genetycznych manipulacji na tych embrionach przy użyciu technik edycji ludzkiego genomu.

 

Pod koniec marca Holenderska Rada Lekarska przedstawiła swój raport Minister Zdrowia, Edith Schippers, prosząc jednocześnie rząd o zmianę dotychczasowego ustawodawstwa, które zezwala na wykorzystywanie do badań naukowych „nadliczbowych embrionów” pozostałych po procedurze in vitro. Rada zaproponowała uaktualnienie „ram prawnych i moralnych” w tej kwestii. Autorzy raportu chcą, aby dozwolone było tworzenie zarodków  specjalnie w celach naukowych, gdyż jak twierdzą – edytowanie ludzkiego genomu jest znacznie trudniejsze do przeprowadzenia jedynie na „nadliczbowych embrionach”.

 

Roszczenia holenderskich naukowców wzbudzają wiele kontrowersji, ponieważ takimi działaniami – jak podkreślają krytycy propozycji nowych rozwiązań – wchodzimy na śliską ścieżkę, na której „ludzkiego życia używa się jako narzędzie badawcze”.

 

Źródło: www.genethique.org

By | 2017-04-19T12:19:32+02:00 środa, 19 kwietnia 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail