#iamchurch – Watykan przypomina o roli osób niepełnosprawnych w Kościele

by FUNDACJA JZN
Dykasteria ds. Świeckich, Rodziny i Życia, wspólnie z portalem Vatican News zachęca do dzielenia się w sieci świadectwami osób z niepełnosprawnościami. Zdjęcia i filmiki, opatrzone hashtagiem #iamchurch mają złożyć się na obraz Kościoła, w którym także osoby niepełnosprawne mogą w pełni realizować swoje powołanie.

– Jesteśmy przekonani, że jeśli będziemy potrafili z uwagą wsłuchać się w głos naszych sióstr i braci z niepełnosprawnościami, będzie to ubogacającym doświadczeniem dla wspólnoty Kościoła – mówi podserkretarz watykańskiej Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, prof. Gabriella Gambino. W serii spotów, opatrzonych wspólnym hashtagiem #iamchurch (ang.: jestem Kościołem), wystąpią m.in. siostry ze zgromadzenia Małych Sióstr Uczennic Baranka, jedynego na świecie zgromadzenia powstałego z myślą o kobietach z Zespołem Downa, pragnących realizować swoje powołanie do życia zakonnego.

Obecnie w mediach można znaleźć trailer zapowiadający całą kampanię, która rozpocznie się 6 grudnia. Katolicy na całym świecie zaproszeni są do włączenie się w nią, poprzez dzielenie się w internecie świadectwami osób niepełnosprawnych, które mówią o swojej wierze i realizacji powołania we wspólnocie Kościoła. Projekt wpisuje się w obchody Roku Rodziny „Amoris Laetitia”, trwającego w Kościele z inicjatywy papieża Franciszka, w 5. rocznicę publikacji posynodalnej adhortacji apostolskiej poświęconej rodzinie.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook